در ۳ ماهه اول امسال

ارائه خدمات به بیش از ۱۱ هزار سالمند در طرح تکریم سالمندان زنجان

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان گفت: خدمات درمانی بدون نوبت به سالمندان در مراکز درمان مستقیم تامین اجتماعی ارائه می‌شود که ۱۱ هزار و ۸۹۰ نفر در ۳ ماهه اول امسال بدون نوبت ویزیت شده و تحت معالجه درمانی قرار گرفته‌اند.

علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به تعداد مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی در استان زنجان بیان کرد: خدمات ارائه شده تامین اجتماعی در 2 بیمارستان امام حسین و امید ابهر، نیز در 4  درمانگاه روزبه‌، شهدای خرمدره‌، شفای ابهر و سهرودی خدابنده و یک مرکز پلی کلینیک حکیم هیدجی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: وظایف و تعهدات سازمان تامین اجتماعی در دو بخش بیمه‌ای و درمان انجام شده که در بخش درمان‌، با دو رویکرد درمان مستقیم و غیر مستقیم  خدمات درمانی به شهروندان ارائه می‌شود.

مدیر درمان  تامین اجتماعی استان زنجان اجرای طرح پذیرش تلفنی گویا در واحدهای زیر مجموعه را گامی بلند برای تکریم ارباب رجوع و بیماران عنوان کرد و گفت : در طرح پذیرش تلفنی بیماران بدون نیاز به اپراتور‌، مستقیما از خدمات مراکز درمانی اطلاع یافته و مستقیماٌ نوبت خود را اخذ و در ساعت تعیین شده به پزشک مورد نظر مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه پذیرش تلفنی گویا در حال حاضر در هفت مرکز درمانی استان انجام می‌شود‌، ابراز کرد: بیشترین تراکم زمانی تماس ها از ساعت 6.5 صبح تا 9 صبح است.

محمدی با اشاره به اختصاص چندین خط برای هر یک از مراکز درمانی  تصریح کرد:  تلفن‌های گویای مراکز درمانی بیمارستان امام حسین با 4خط، 33561000 تا 4 ، بیمارستان امید ابهر با 3 خط 35279237 تا 9 وپلی کلینیک حکیم هیدج با 2 خط 33789001 تا 2‌، درمانگاه روزبه 33466160، شهدای خرمدره35528302، شفای ابهر 35265162 و آخرین مرکز درمانی درمانگاه سهروردی با تلفن گویای 24324045 در خدمت همشهریان است.

c125855764bddf3f41b7b51468ea9ee6

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح پذیرش تلفنی گویا در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان از بهمن ماه سال گذشته بیان کرد: تلفن گویا سبب تسریع در خدمت رسانی به شهروندان می‌شود نیز با این سیستم توزیع بیماران در ساعات مختلف میسر می‌شود که خود سبب کاهش تجمع افراد در مراکز درمانی است.

مدیر درمان  تامین اجتماعی استان زنجان از اهداف اجرای این طرح را صرفه جویی در وقت و هزینه مراجعین به مراکز درمانی تامین اجتماعی بیان کرد وگفت: جلوگیری از انتشار بیماری‌ها و به ویژه بیماری‌های واگیر دار  در سالن‌های انتظار و جلوگیری از ویزیت خارج از نوبت از مزایای این طرح است.

وی با  اشاره به فاز دوم طرح پذیرش تلفنی گویا گفت: در فاز دوم کلیه خدمات قابل ارائه در بیمارستانها و درمانگاهها و همچنین طرح نظر سنجی و اخذ نظرات و پیشنهادات مراجعین انجام می‌شود.

محمدی با اشاره به 2 هزار و 70 مورد نسخه نوشته شده برای بیماران خاص در سال 92 بیان کرد: کل هزینه‌های دارویی شیمی درمانی بیماران خاص دیالیزی، تالاسمی و هموفیلی توسط این سازمان پرداخت می‌شود همچنین در خصوص بیماران پیوند کلیه، ام اس و شیمی درمانی بیش از 80 درصد هزینه های دارویی پرداخت می‌شود.