شورای اسلامی شهر تهران

تهران / توجه ویژه به اقشار سالمند

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ستاد شهر دوستدار سالمند بیان کرد: توجه به این مساله بسیار ارزشمند است، چراکه سن جمعیت کشور به سمت سالمندی در حال حرکت است که به موضوعات و معضلات این قشرکمتر توجه می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ستاد شهر دوستدار سالمند بیان کرد: توجه به این مساله بسیار ارزشمند است، چراکه سن جمعیت کشور به سمت سالمندی در حال حرکت است که به موضوعات و معضلات این قشرکمتر توجه می‌شود.

حسن خلیل‌آبادی عضو شورای اسلامی شهر تهران با حضور در جلسه مجازی ستاد شهر دوستدار سالمند که صبح روز چهارشنبه، سیزدهم اسفندماه برگزار شد، مساله گردشگری سالمندان را بسیار حائزاهمیت خواند و اظهار داشت: توجه به این مساله بسیار ارزشمند است، چراکه سن جمعیت کشور به سمت سالمندی در حال حرکت است، این در حالی است که کمتر به موضوعات و معضلات این قشر توجه می‌شود.

 وی افزود: آمارها نشان می‌دهد که تا سال ۱۴۳۰ با افزایش فزاینده جامعه سالمندی روبه‌رو خواهیم بود و مسئولان نظام باید به مساله سالمندی به صورت ویژه توجه کنند.

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه سالمندان در ابعاد مختلف نیاز به همگرایی و همراهی دارند، عنوان کرد: مشکلات سالمندان در شهرها و کلانشهرها خصوصا کلانشهر تهران بسیار زیاد است و من به عنوان عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش از همه سالمندان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم کار ویژه‌ای برای این قشر انجام دهیم.

خلیل‌آبادی ادامه داد: متاسفانه معابر شهری آنگونه که باید برای سالمندان مناسب سازی نشده است و وسایل حمل و نقل عمومی نیز مناسب سالمندان نیست.

وی جای مراکزی برای تبادل تجربیات بین نسلی را خالی دانست و اظهار کرد: اندیشه و تبادل نظر سالمندان به عنوان ذخیره‌های با ارزش جامعه در بهبود شرایط بسیار اثرگذار است، برنامه‌ریزی صحیح  و استفاده از وجود سالمندان و تجربیات آن‌ها، هم تنهایی آنان را برطرف می‌کند و هم منبعی مفید و ارزشمند از معلومات و تجربیاتشان را در اختیار جوانان نسل بعد قرار می‌دهد.

خلیل‌آبادی افزود: همچنین تقابلات و تعاملات بین نسلی نیاز به آموزش دارد تا هر دو نسل سالمند و جوان برای پذیرش و درک یکدیگر سازگاری لازم را به دست آوردند، چراکه گاها این روابط دچار بحران می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه میان نسل‌ها فاصله‌ای ایجاد شده و هم‌اکنون این اختلاف افکار در حال تبدیل به شکافی عمیق است، گفت: درک متقابل سالمندان و جوانان از یکدیگر نیازمند آموزش است تا هر دو قشر بتوانند با خانواده نسل دوم و سوم خود زندگی کنند.

منبع: شورای اسلامی شهر تهران
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.