معاون اشتغال کمیته امداد امام

پنل‌های خورشیدی بهترین منبع درآمد برای سالمندان تحت پوشش کمیته امداد

عبدالملکی از نصب پنل‌های خورشیدی در منازل افراد سالمند تحت پوشش این نهاد با هدف درآمدزایی آن‌ها خبر داد.

عبدالملکی از نصب پنل‌های خورشیدی در منازل افراد سالمند تحت پوشش این نهاد با هدف درآمدزایی آن‌ها خبر داد.

حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره)، اظهار کرد: پنل‌های ۵ کیلو وات خورشیدی بر روی پشت بام و یا حیاط منازل مددجویان نصب می‌شود.

او با بیان اینکه بر اساس توافقی که کمیته امداد با سازمان انرژی تجدید پذیر و شرکت توانیر منعقد کرده است، این ارگان‌ها برق تولید شده در منازل مددجویان را خریداری می‌کنند، گفت: پنل‌های خورشیدی توسط پیمانکاران مورد تأیید کمیته امداد در منازل مددجویان نصب می‌شوند، برای خریداری این پنل‌ها که منبع درآمدی برای خانواده مددجویان هستند، تسهیلاتی از شبکه بانکی پرداخت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد: قرارداد خرید برق تولیدکنندگان برق با شرکت توانیر منعقد می‌شود و این شرکت تضمین خرید ۲۰ ساله‌ای را به قیمت مصوب ارائه می‌کند.

عبدالملکی افزود: قیمت برق هر سال توسط وزارت نیرو تعیین می‌شود و این اقدام می‌تواند درآمد نسبتا خوبی برای مددجویان داشته باشد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه مهم‌ترین آسیب این درآمدزایی، افزایش دائمی نرخ ارز است، تصریح کرد: بخشی از این تجهیزات وارداتی هستند، البته ما از کارخانه‌های داخلی که بتوانند این تجهیزات را تأمین کنند، حمایت می‌کنیم.

او افزود: این طرح برای افراد تحت حمایتی که توانایی انجام کار دیگری را ندارند، انجام می‌شود که اغلب معلول و یا سالمند هستند.

عبدالملکی گفت: تنها اقدامی که باید برای این پنل‌ها انجام شود تمیز کردن آن‌ها است که باید هفته‌ای یک تا دو بار این کار صورت گیرد و کنترل کردن ذخیره انرژی باید به طور مداوم انجام شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.