شهردار منطقه ۱۹

تهران / ۱۵ کانون سالمند در جنوب پایتخت راه اندازی شد

شهردار منطقه ۱۹ پایتخت با تاکید بر تکریم و پاسداشت از افراد سالمند گفت: درراستای حفظ و منزلت سالمندان ۱۵کانون در منطقه جنوب پایتخت راه اندازی شده است.

شهردار منطقه ۱۹ پایتخت با تاکید بر تکریم و پاسداشت از افراد سالمند گفت: درراستای حفظ و منزلت سالمندان ۱۵کانون در منطقه جنوب پایتخت راه اندازی شده است.

علی توکلی سالمندان را سرمایه های ارزشمند جامعه و خانواده ها دانست و خواستار مراقبت هرچه بیشتر این اقشار از سلامتی خود در ایام شیوع ویروس کرونا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک بویژه در اماکن عمومی شد.

وی ادامه داد: خانواده های ایرانی به دلیل اعتقادات مذهبی اهمیت ویژه ای برای منزلت سالمندان قائل هستند و حضور آنان را در کانون گرم خانواده نعمتی بزرگ دانست.

توکلی با اشاره به نقش این اقشار در به ثمر نشستن انقلاب و نیز دوران جنگ تحمیلی بر انتقال ارزش ها و خاطرات این نسل و فداکاری های آنان به نسل جدید تاکید کرد.

این مسئول به فعالیت ۱۵ کانون سالمند در این منطقه اشاره و بیان کرد: در مجموع بالغ بر ۳۰۰ نفر سالمند با عضویت در این کانون ها از خدمات مختلف آموزشی، فرهنگی، فراغتی، حمایتی و غربالگری در طول سال بهره مند می شوند.

در این برنامه از ۴ سالمند فعال و شاخص شامل نویسنده، قاری و حافظ قرآن، پژوهشگر مسائل دیابت و دبیر منطقه ای کانون سالمندان به پاس فعالیت اجتماعی در دوره سالمندی زندگیشان تقدیر شد.

همچنین به مناسبت این هفته از دبیران کانون سالمندان در محلات منطقه با حضور در مقابل محل سکونت آنها تقدیر خواهد شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم حسن آخوندی شاعر آیینی کتاب شعر خود با عنوان دلباختگان را به شهردار منطقه اهدا کرد.

منطقه ۱۹ شهرداری در جنوب غربی پایتخت قرار دارد که دارای ۵ ناحیه و ۴۹ محله است.

منبع: شهردار منطقه ۱۹
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.