طی سال ۹۸ انجام شد؛

قزوین / بهره مندی پنج هزار سالمند از سبدهای کالای بهداشتی و غذایی

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال ۹۸ تعداد پنج هزار و ۱۵ نفر از سالمندان تحت حمایت از خدماتی همچون سبد کالای لوازم بهداشتی، غذایی و کمک هزینه نگهداری بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال ۹۸ تعداد پنج هزار و ۱۵ نفر از سالمندان تحت حمایت از خدماتی همچون سبد کالای لوازم بهداشتی، غذایی و کمک هزینه نگهداری بهره مند شدند.

محمد صیادی بیان کرد: جامعه هدف کمیته امداد یک قشر خاصی را شامل نمی شود بلکه جامعه تحت حمایت این نهاد را افراد مختلف با سنین و شرایط مختلف شامل می شوند.

وی ادامه داد: طی سال گذشته پنج هزار و ۱۵ نفر از سالمندان تحت حمایت از خدماتی همچون سبد کالای لوازم بهداشتی، غذایی و کمک هزینه نگهداری بهره مند شدند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: دو هزار و ۱۸۱ نفر از سالمندان را کسانی تشکیل می دهند که در مناطق محروم ساکن هستند که ارزش خدمات ارائه شده به آنها بیش از ۲۷۱ میلیون تومان بوده است.

وی افزود: در این مدت سه هزار و ۳۰۹ نفر از سالمندان از سبد غذایی به ارزش بیش از ۲۰۷ میلیون تومان، هزار و ۵۹ نفر از سالمندان از کمک هزینه تهیه لوازم بهداشتی به ارزش بیش از ۵۳ میلیون تومان و ۶۴۷ نفر از سالمندان از خدمت کمک هزینه نگهداری به ارزش بیش از ۷۱ میلیون تومان بهره مند شده اند.

صیادی تصریح کرد: برخی از سالمندان تحت حمایت را کسانی تشکیل می دهند که فرزند و یا خویشاوند نزدیکی ندارند ولی اغلب این سالمندان دارای فرزند بوده ولی با کمال تأسف فرزندان آنها نسبت به آنها توجه لازم را ندارند.

وی عنوان کرد: نگهداری از پدر و مادری که سال ها برای ما زحمت کشیدند و هر آنچه داریم از تلاش و کوشش آنهاست، نیازمند داشتن روحیه انفاق و نیکوکاری نیست بلکه برای خدمت به پدر و مادر باید انسانیت داشته باشیم.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قزوین توضیح داد: پاسخ به پدر و مادری که بزرگ کردن ما برای آنها آرزو بود و طاقت ذره ای سختی و رنج ما را نداشته و ندارند، امروز حتی خدمت و محبت و تواضع در برابرشان جبران زحمات آنها نیست.

وی یادآورشد: اگر فرزندان این سالمندان نسبت به آنها توجه لازم و حداقلی را داشته باشند دیگر نه سالمندی تحت حمایت این نهاد و یا سالمندی در مرکز نگهداری سالمندان پذیرش نمی شود و یا این تعداد به حداقل می رسد.

منبع: سایت خبری کمیته امداد
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.