مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

اصفهان / برگزاری پنجمین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی سالمندان

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از برگزاری پنجمین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان استان اصفهان با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته خبرداد.

مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان از برگزاری پنجمین جلسه کمیته تخصصی امور رفاهی و حقوقی سالمندان استان اصفهان با حضور مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو کمیته خبرداد.

 منصوره سلیمان زاده در ابتدای این جلسه با بیان اینکه سالمندان برای گذران زندگی سالم و البته باکیفیت نیازمند اتخاذ تدابیر ویژه ای هستند؛ هدف از تشکیل این جلسه را جمع بندی تناقضات حقوقی سالمندان جهت ارائه به شورای سالمندان عنوان کرد .
وی گفت: از ۲۱ هدف کمیته تخصصی ،رفاهی وحقوقی سالمندان ۵ هدف به عنوان اهداف اجرایی انتخاب شده که با دستور معاونت سیاسی، امنیتی استانداری بازنگری قوانین ومقررات وجمع بندی تناقضات حقوقی سالمندان در دستور کار قرار گرفته است.
وی در خصوص شرح تناقضات حقوقی گفت: پرداخت حقوق شاغلین در فصل دهم آورده شده در حالی که به حقوق بازنشستگان در فصل سیزدهم پرداخته شده است و بدلیل جدا بودن این دو مورد از هم ، همسان سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین وجود ندارد و در صورت اجماع این دوفصل همسان سازی محقق می شود.
سلیمانزاده با اشاره به ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه گفت: بایستی عدالت بین پرداخت حقوق به شاغلین وبازنشستگان برقرار گردد ولی درصد فاصله بین حقوق شاغلین و بازنشستگان مشخص نشده و در حال حاضر این فاصله بین ۵۰ تا ۶۰درصد است.
وی ادامه داد: لازم است در صورت تشکیل فراکسیون مخصوص بازنشستگان در مجلس ، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی طرح به حداقل رساندن فاصله حقوق شاغلین با بازنشستگان جهت تصویب ارائه شود.
وی همچنین گفت: در برنامه چهارم توسعه کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شدند که بحث رفاهی را برای شاغلین و بازنشستگان دستگاه های خود انجام دهند ولی این مورد در برنامه ششم توسعه دیده نشده و لازم است این مورد به صورت قانون مصوب شود تا در همه برنامه ها قابلیت اجرایی داشته باشد.
سلیمان زاده درخصوص مسائل مربوط به درمان هم گفت: به استناد ماده ۸۵ قانون خدمات کشوری ، دستگاه ها مکلفند شاغلین وبازنشستگان خود را بیمه درمانی و تکمیلی نمایند واین بیمه ها فقط شاغلین را بیمه تکمیلی می کنند و از پذیرش بازنشستگان بدلیل بار مالی که دارند امتناع می کنند
منبع: روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی اصفهان،
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.