هماهنگی بین بخشی بهزیستی و وزارت بهداشت

کاهش آمار فوت در مراکز سالمندان

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت موجب کاهش آمار فوت در مراکز سالمندان شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی و وزارت بهداشت موجب کاهش آمار فوت در مراکز سالمندان شد.

بهروز بنیادی در رابطه با چرایی پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا نسبت به سایر کشورها، گفت: پایین بودن آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی در زمان کرونا به دلیل همکاری و هماهنگی بین بخشی سازمان بهزیستی، بخش خصوصی و زارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است.

نماینده مردم کاشمر و بردسکن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گروه‌های هدف سازمان بهزیستی کشور ریسک بالایی برای ابتلا به کروناویروس دارند، ادامه داد: مراکز سالمندی ایران از ابتدای ورود ویروس کرونا به کشور مورد توجه ویژه وزارت بهداشت و کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس بود و جلسات متعددی در این خصوص در مجلس با حضور معاون بهداشتی وزارتخانه برگزار شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای ورود ویروس کووید-۱۹ به ایران، دستور العمل‌هایی تهیه کردیم و آموزش‌های لازم برای پیشگیری از شیوع کرونا در مراکز سالمندان داده شد. از طرفی وسایل حفاظتی و ضد عفونی کننده‌ها نیز به حد کافی در اختیار این مراکز قرار گرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: هماهنگی وزارت بهداشت و سازمان بهزیستی و همچنین برنامه ریزی به موقع ستاد ملی مبارزه با کرونا آمار فوت در مراکز سالمندان ایرانی به دلیل کرونا را نسبت به سایر کشورها پایین‌تر نگه داشت.

منبع: خبرگزاری خانه ملت
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.