در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا،

سخنان رییس جمهور در خصوص خدمات ارائه شده در مراکز نگهداری سالمندان

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس که استانداران سراسر کشور نیز در آن حضور داشتند سخنرانی کرد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا که به صورت همزمان و از طریق ویدئو کنفرانس که استانداران سراسر کشور نیز در آن حضور داشتند سخنرانی کرد.

 در این جلسه رییس جمهور به گزارش دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی اشاره کرد وگفت:  گزارشی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مسئله مراکز نگهداری سالمندان و معلولین دیروز برای من فرستاد که گزارش خیلی جالبی بود و معلوم است در همه جا الحمدالله قدم‌های بسیار خوبی برداشتیم.

رییس جمهور افزود: این را توجه کنید که از ۸۷۵ مرکز، فقط در ۲۳ مرکز کرونا مشاهده شده و بقیه پاک باقی ماندند و با اینکه می‌دانید خدمات برخی از اینها داوطلبانه است یعنی یک عده مددکار دولتی هستند و یک عده مددکار از بیرون می‌آیند و به هر حال به پیرمردها، سالمندان و معلولین کمک می‌کنند و تست و کمک به اینها که جایی آلوده نشود، بسیار مهم است.

دکتر روحانی تصریح کرد: حالا از این آمار جالب‌تر این است که از کل معلولین و سالمندان، ۳۵ نفر به دلیل کرونا از دنیا رفتند که اکثر اینها بالای ۸۰ سال هستند و این آمار را در نظر بگیرید که کل فوتی‌ها در بخش سالمندان و معلولین اسفند سالی که گذشت با اسفند ۹۷ یکی است و چیزی اضافه نشده است یعنی اگر ۵ درصد و ۲ درصد بوده، همان بوده و هیچ تغییری نکرده که این برای اسفند است.

رییس جمهورهمچنین بیان داشت : در فروردین امسال از این جمعیت ۴۹ هزار نفری در ماه فروردین که ماه بسیار سختی بود، کل فوتی‌های کرونا و غیرکرونا، ۵۲ نفر بوده است و پارسال مشابه همین ایام، ۱۶۵ نفر فوتی داشتند یعنی علیرغم اینکه مشکل داشتیم، فوتی چقدر کاهش پیدا کرده است و معنای آن رسیدگی است که پارسال ۱۶۵ فوتی در ماه فروردین تا تاریخ دیروز داشتند و امسال ۵۲ فوتی دارند، پس این فاصله به معنای مراقبت‌های مداوم از این مراکز است.

دکتر روحانی ادامه داد : نمی‌خواهم مقایسه کنم که البته در آن گزارش مقایسه‌ای بین  ایران و برخی از کشورهای اروپایی شده بود که اگر  وزیر رفاه خواستند برای مردم توضیح دهند که یک فاصله بسیار زیادی بین وضع ایران با وضع اروپا وجود دارد و فرض کنید تعداد افراد فوتی ما بسیار کم بوده است و  مثلا تعداد ۷ یا ۵ درصد بوده است که تعداد بسیار کمی بود و آنها ۲۲ درصد در بعضی از کشورها بود و در بعضی از کشورها هم از ۲۲ درصد هم بیشتر بوده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.