معاون توانبخشی بهزیستی قزوین

قزوین / ضدعفونی مرکز سالمندان قزوین روزانه انجام می شود

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: مرکز نگهداری از افراد سالمند در استان قزوین روزانه و به طور مستمر از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا انجام می شود.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان قزوین گفت: مرکز نگهداری از افراد سالمند در استان قزوین روزانه و به طور مستمر از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا انجام می شود.

راحله جاتن اظهار کرد: علاوه بر عملیات گندزدایی و ضدعفونی مرکز نگهداری افراد سالمند اکسی متری و تب سنجی هم به طور مداوم انجام می شود تا اگر سالمندی به ویروس کرونا مبتلا شده شناسایی شد، از دیگر افراد جدا شود.
معاون توانبخشی بهزیستی استان افزود: همچنین الکل ۷۰ درصد جهت ضدعفونی سطوح و دست ها برای پرسنل مراکز زیر پوشش بهزیستی استان تهیه شده و مراکز موظف هستند هر روز کلیه سطوح و وسایل را ضدعفونی کنند.
جاتن در خصوص اقدامات بهداشتی صورت گرفته از سوی پرسنل مراکز بهزیستی عنوان کرد: هر روز که پرسنل مراکز به واحد خود وارد می شوند در هنگام ورود ضدعفونی و تب سنجی می شوند تا خود پرسنل هم اگر دچار به این ویروس شده اند شناسایی و قرنطینه شوند.
وی ادامه داد: ۱۰۰۰ ماسک هم از سوی خیرین برای مراکز نگهداری افراد سالمند تهیه شده تا از انتقال این ویروس به نحو احسن جلوگیری شود.
این مسئول اضافه کرد: ۵۰۰۰ مایع شوینده بین توانخواهان مقیم در منزل با اولویت ضایعات نخاعی و معلولین بسترگرا توسط بهزیستی استان توزیع شده است.
به گفته معاون توانبخشی بهزیستی استان، قبل از شیوع ویروس کرونا در استان در این خصوص بازدید افراد متفرقه ، ملاقات خانواده ها و برگزاری مراسم جمعی در این مراکز ممنوع اعلام شد .

منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان قزوین
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.