عضو شورای شهر اصفهان

اصفهان / اجرای ۷ مولفه جدید شهر دوست دار سالمند در اصفهان

عضو شورای شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری در نظر دارد بر اساس مطالعات دانشگاه هنر به سمت ۷ مولفه دیگر شهر دوست دار سالمند که از سوی دفتر جمعیت سازمان ملل اعلام شده است حرکت کند.

عضو شورای شهر اصفهان گفت: مدیریت شهری در نظر دارد بر اساس مطالعات دانشگاه هنر به سمت ۷ مولفه دیگر شهر دوست دار سالمند که از سوی دفتر جمعیت سازمان ملل اعلام شده است حرکت کند.

کوروش محمدی در حاشیه نخستین اجرای گروه کُر شهروندان ارشد با عنوان «آوای نصف جهان» در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: در این دوره مدیریت شهری تصمیم گرفتیم که در راستای تقویت کارکردهای شهر و مدیریت شهری، بیشتر به سمت اقشار نیازمندِ توجه پیش برویم و فضا را در این حوزه متمرکز کنیم.
وی افزود: یکی از اقدامات انجام شده در این زمینه، کاندیدا شدن شهر اصفهان به عنوان شهر دوست دار کودک از سال گذشته بود که با هماهنگی یونیسف این کار انجام شد.
محمدی تصریح کرد: پس از آن، از سوی دفتر جمعیت سازمان ملل متحد موضوعِ حمایت از سالمندان مطرح شد و شهرهای زیادی در دنیا به عنوان شهرهای دوست دار سالمند، فعالیت خود را آغاز کردند.
اصفهان به عنوان پایلوت شهر دوست دار سالمند انتخاب شد
وی افزود: طی مذاکراتی که در تهران با خانم جودان رییس دفتر جمعیت سازمان ملل متحد انجام شد، شهر اصفهان در کشور به عنوان پایلوت برای شهر دوست دار سالمند نیز انتخاب شد.
رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: اگرچه مدیریت و تولیت شورای سالمندی کشور بر عهده سازمان بهزیستی قرار دارد و به تبع در استان اصفهان نیز همینطور است اما با تعاملی که با اداره کل بهزیستی استان داشتیم و با توجه به اینکه دبیرخانه شهر دوست دار سالمند در اختیار مدیریت شهری و در معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان قرار دارد، مجموعه باغ تجربه به عنوان یک پایلوت برای اجرای برنامه های شورای سالمندی در استان و در کلان شهر اصفهان در نظر گرفته شد.
مدیریت شهری یک عضو بسیار فعال در حوزه سالمندی است
وی با بیان اینکه امروز مدیریت شهری یک عضو بسیار فعال در این حوزه است، گفت: برنامه هایی که پیش بینی و اجرا می شوند، در راستای توجه به ۸ مولفه ای هستند که یکی از آنها، موضوع مشارکت و منزلت اجتماعی سالمندان است.
محمدی افزود: اعتباراتی که ما در سال گذشته برای شهر دوست دار سالمند پیش بینی کردیم، امروز برای برنامه هایی صرف می شود که در حوزه شهر دوست دار سالمند در بخش های مختلف با ۸ مولفه پیش‌بینی شده، اجرا می شوند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: در کنار همه این اقدامات، در کارگروه شورای دوستدار سالمند مصوب شد که یک مطالعه ویژه به منظور شناسایی پهنه ها و عرصه های شهری و نیز اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌های شهری انجام شود که این مطالعه توسط دانشگاه هنر اصفهان صورت می گیرد.
وی با بیان اینکه مدیریت شهری به طور جدی از این مطالعات حمایت می کند و دوشادوش آن پیش می رود، ادامه داد: اجرای کنسرت «آوای نصف جهان» در هنرسرای خورشید با هنرمندی شهروندان ارشد شهر اصفهان نمونه ای است که در راستای مشارکت و منزلت اجتماعی سالمندان برگزار شد.
آوای نصف جهان برنامه ای فعال، تاثیرگذار و حتی آموزشی خواهد بود
کوروش محمدی اظهار کرد: در حقیقت ما شاهد بودیم که شهر دوستدار سالمند با بهره گیری از توانایی های سالمندان برنامه ای را اجرا کرد که به جرات می توان گفت در سطح ملی و حتی بین المللی برنامه ای فعال، تاثیرگذار و حتی آموزشی خواهد بود.
وی افزود: کنسرت آوای نصف جهان، نمونه ای از یک تلاش همگانی از سوی اداره تفریحی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، مدیریت باغ تجربه و همراهی سالمندان و گروه موسیقی بود که به صورت خودجوش در این حوزه همکاری کردند.
محمدی با بیان اینکه کنسرت آوای نصف جهان را می‌توان به عنوان یک برند ملی برای حرکتِ با نشاط و مشارکتی سالمندان معرفی کرد، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری در نظر دارد بر اساس مطالعات دانشگاه هنر به سمت هفت مولفه دیگرِ شهر دوست دار سالمند که از سوی دفتر جمعیت سازمان ملل اعلام شده است حرکت کند تا به زودی ویژگی های شهری و فیزیکی را با اعتباری که از سال گذشته و امسال برای شهر دوستدار سالمند در نظر گرفته‌ایم، در شهر اجرا کنیم.
منبع: پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.