به گزارش ساینس‌دیلی،

تاثیر کم آبی بر عملکرد شناختی زنان سالمند

به گزارش ساینس‌دیلی، نتایج بررسی نشان می‌دهد، میزان کم‌آبی پایین‌تر با نمرات کمتر در آزمون سرعت، توجه مستمر و حافظه کاری افراد همراه است، البته در این تحقیق، نتایج مشابهی برای مردان یافت نشد.

به گزارش ساینس‌دیلی، نتایج بررسی نشان می‌دهد، میزان کم‌آبی پایین‌تر با نمرات کمتر در آزمون سرعت، توجه مستمر و حافظه کاری افراد همراه است، البته در این تحقیق، نتایج مشابهی برای مردان یافت نشد.

عدم دریافت آب کافی منجر به بیحالی و سردرد در افراد خواهد شد، اما مطالعه جدید دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا(یکی از دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا) نشان می‌دهد که این عوارض با عملکرد شناختی مرتبط است.

در این تحقیق، محققان تاثیر میزان کم‌آبی و مصرف آب در سالمندان را با نتایج آزمایش‌های مختلف در سنجش عملکردهای شناختی طراحی شده بررسی کردند.

نتایج بررسی نشان داد که میزان کم‌آبی بیشتر در زنان با نمرات پایین‌تر در آزمون سرعت، توجه و حافظه کاری همراه بود.

این بررسی می‌تواند سرنخ‌هایی درباره ارتباط کم‌آبی و عادات نوشیدن مرتبط با شناخت در افراد مسن ارائه دهد.

هیلاری بتانکورت، محقق اول این تحقیق، اظهار کرد: اهمیت این موضوع به دلیل افزایش تعداد سالمندان مبتلا به کاهش عملکرد شناختی است، این افراد، معمولا مصرف آب روزانه را نسبت به جوانان کمتر رعایت می‌کنند.

دانشمندان مدت‌هاست که مشکوک به ارتباط کم‌آبی با تاثیر آن در عملکرد شناختی افراد هستند.

محققان دریافتند، آب‌رسانی بیش از اندازه هم ممکن است به همان اندازه کم‌آبی برای افراد مسن مضر باشد و به عملکرد شناختی آنان آسیب رساند، به همین دلیل باید تعادل حفظ شود.

تحقیقات گذشته، بیشتر بر روی افراد جوان و سالم متمرکز شده بود که بعد از ورزش و یا قرارگرفتن در معرض گرما با کمبود آب بدن مواجه می‌شدند.

محققان افزودند: با افزایش سن به دلیل کاهش حجم عضلات، ذخایر آب نیز کاهش می‌یابد، کلیه‌ها آب کمتری در خود نگه می‌دارند و سیگنال‌های هورمونی که باعث تشنگی و ایجاد انگیزه مصرف آب می‌شود، از بین می‌روند. بر این اساس، افراد مسن می‌توانند با مصرف مایعات کافی از کم آبی بدن پیشگیری کنند.

بتانکورت گفت: از آنجا که افراد مسن معمولا احساس تشنگی ندارند و همچنین از داروهای ادرارآور استفاده می‌کنند که باعث افزایش دفع نمک می‌شود، مهم است که علائم کمبود آب در این افراد بهتر شناسایی شود.

نتایج این تحقیق در مجله European Journal of Nutrition منتشرشده است.

انتهای پیام

منبع: ایسنا