شهر دوستدار سالمند

بررسی آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند در شورای شهر

آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند امروز در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند.

آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند امروز در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای شورا نظراتشان را مطرح کردند.

«زینب نصیری» مدیرکل سلامت شهرداری تهران به ضرورت بررسی آیین‌نامه شهر دوستدار سالمند در شورای شهر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر مشخص نیست در حوزه سالمندان منابع کجا و چگونه هزینه می‌شود.

نماینده شهرداری تهران افزود: موضوع امروز بر سر بند (ج) مصوبه شهر دوستدار سالمند است که آیین‌نامه ذیل این مصوبه محسوب می‌شود؛ بنابراین در حوزه سند رفاه اجتماعی نیست و نباید آنها را با هم ادغام کرد.

محمدجواد حق‌شناس از اعضای شورا خواست تا این لایحه مجدد به کمیسیون فرهنگی جهت بررسی بیشتر بازگردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر افزود: متاسفانه دوستان در شورا در حوزه فرهنگ، همه خود را صاحب‌نظر می‌دانند ولی در حوزه‌های دیگر فقط خودشان تخصص دارند که باید این مسئله برطرف شود.

 عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند ۲۴ تیر سال ۹۴ به کمیسیون فرهنگی ارجاع داده شده است و ۱۲ شهریور سال ۹۶ به شورای پنجم ارجاع یافت و مقرر شد پس از آن کمیته فرهنگی و اجتماعی این موضوع را بررسی کند.

در پایان ابراهیم امینی نایب رئیس شورای شهر، مسئله استراداد این لایحه به کمیسیون مربوطه را مطرح کرد و با ۱۶ رای موافق این پیشنهاد به تصویب رسید و آیین‌نامه مصوبه شهر دوستدار سالمند به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهرداری بازگشت.

 

منبع: روابط عمومی شهرداری تهران