معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر سمنان

سمنان / بهره مندی ۶۹۵ سالمند استان سمنان از طرح نیابت

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۶۹۵ سالمند استان با اجرای طرح نیابت این جمعیت از خدمات حمایتی و بهداشتی بهره‌مند شدند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان گفت: ۶۹۵ سالمند استان با اجرای طرح نیابت این جمعیت از خدمات حمایتی و بهداشتی بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه خبری سبزالبرز به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، ابراهیم احسانی افزود: ۶۹۵ سالمند نیازمند در مناطق مختلف استان سمنان با مشارکت ۴۰۵ داوطلب جمعیت هلال احمر از خدمات حمایتی در حوزه های مختلف طرح ملی نیابت بهره مند شدند.

وی با اشاره به ارائه خدمات متنوع جمعیت هلال احمر استان سمنان به سالمندان، بیان کرد: در جریان اجرای طرح خدماتی همچون آزمایش قند و فشار خون و دلجویی از سالمندان توسط اعضای داوطلب ارائه می‌شود.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان سمنان ادامه داد: اجرای طرح نیابت در استان سمنان حدود ۸۰۰ میلیون ریال هزینه داشت.

وی گفت: طرح نیابت تحقق اهداف عام المنفعه جمعیت برای تسکین دردهای انسانی و کمک به بهبود سطح سلامت انسان ها و تبیین نقش هلال احمر در یاری رساندن به اقشار آسیب پذیر جامعه توسط داوطلبان این جمعیت در سمنان اجرا شد.

احسانی گفت: در جریان اجرای طرح ملی نیابت که تا پایان امسال با همکاری و همراهی تشکل‌ها و برخی دستگاه‌های اجرایی ادامه دارد، اعضا با حضور در خانه و سرای سالمندان نسبت به ارائه خدمات مورد نیاز به صورت رایگان اقدام می‌کنند.

گفتنی است؛۱۰ درصد از جمعیت ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان را سالمندان تشکیل می‌دهند و ۷۰ هزار نفر از سمنانی‌ها بالای ۶۰ سال سن دارند.

منبع: جمعیت هلال احمر