نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد

اصفهان برای ایجاد شهر دوستدار سالمند پتانسیل بالایی دارد

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در دیدار با استاندار اصفهان ابراز داشت: شهر دوستدار سالمند در یک مفهوم ارزشمند، شهر دوستدار انسان است.

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در دیدار با استاندار اصفهان ابراز داشت: شهر دوستدار سالمند در یک مفهوم ارزشمند، شهر دوستدار انسان است.

، صبح امروز ” لیلا سیجی جودان ” نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در دیدار با استاندار اصفهان اظهارداشت: اصفهان شهر زیبایی است و  پتانسیل بالایی برای ایجاد شهر دوستدار سالمند در خود جای داده است و همدلی موثری در بین مسئولان آن وجود دارد. همین امر باعث شد این شهر را به عنوان شهر دوستدار سالمند ایران انتخاب کنیم تا در یک تلاش جمعی  شرایط مطلوب تری را برای زندگی سالمندان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه شهر دوستدار سالمند با همکاری نهادهایی مانند استانداری، شهرداری، بهزیستی، شورای سالمندی کشور و جامعه دانشگاهی شکل می گیرد،  اظهار داشت: اگر اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند معروف شود، درهای آن بر روی همه سالمندان جهان باز می شود.

لیلا سیجی جودان با تاکید بر اینکه مسئولان اصفهان، تصمیم هوشمندانه ای برای طراحی شهر دوستدار سالمند گرفتند، افزود: شهر دوستدار سالمند فقط برای سالمندان جامعه نیست، بلکه شهری است که شرایط زندگی سالم برای تمامی اقشار جامعه اعم از کودکان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و سالمندان را فراهم می کند. در این صورت است که در یک مفهوم ارزشمندتر، شهر دوستدار انسان شکل می گیرد.

وی گفت: احترام به سالمندان و اهمیت دادن و دوست داشتن آنها جزیی از حقوق این قشر از جامعه است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم و آن را پاس بداریم.

نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد با اشاره به تغییر سبک زندگی در جوامع امروز، گفت: علیرغم اینکه در شهر دوستدار سالمند بر تقویت حضور پر رنگ سالمندان در خانواده تاکید می شود؛ برای رفاه سالمندانی که شرایط نگهداری در بستر خانواده را ندارند، از طرف مسئولان سازمان ملل متحد قول می دهم تا برای ایجاد خانه های سالمندان مدرن و جدید در اصفهان تلاش نمایم.

وی در پایان افزود: با توجه به روند افزایش تدریجی جامعه سالمندی، آماده هستیم تا زمینه ارتباط هرچه بیشتر با کشورهای مختلف دنیا را برای تبادل تجربه در خصوص رفاه سالمندان فراهم کنیم.

 

منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان