استاندار اصفهان

اصفهان/ باید به عنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شود /۱۱ درصد جمعیت استان سالمند هستند

استاندار اصفهان با بیان اینکه این استان باید به عنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شود، گفت: 11 درصد جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند که باید امکانات و اقدامات مناسبی برای رفاه حال آنها انجام شود.

استاندار اصفهان با بیان اینکه این استان باید به عنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شود، گفت: ۱۱ درصد جمعیت استان را سالمندان تشکیل می دهند که باید امکانات و اقدامات مناسبی برای رفاه حال آنها انجام شود.

عباس رضایی در جلسه شورای سالمندان استان ضمن تبریک عید سعید غدیرخم اظهار داشت: سیاستگزاری رفاه و سلامت سالمندان از اهداف اصلی این شورا است چرا که ۱۱ درصد جمعیت استان را سالمندان تشکیل می‌دهند که باید امکانات و اقدامات مناسبی برای رفاه حال آنها انجام شود.

استاندار اصفهان عنوان کرد: در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موظف به راه اندازی طب سالمند است زیرا وجود چنین رشته ای به واسطه مسائل خاص سالمندان به خوبی احساس می شود و یکی از ضروریات امروز جامعه به شمار می رود.

وی افزود: فرهنگ سازی در خصوص رسیدگی به وضعیت سالمندان و تغییر نگرش خانواده ها نسبت به خانه سالمندان باید به تدریج صورت گیرد و ساز و کارهای قانونی دائر بر ایجاد خانه سالمندان نیز باید مدنظر باشد.

رضایی تصریح کرد: مشکلات و مسائل سالمندان باید به دقت احصا شده و برنامه ریزی و تصمیمات کلان استانی در این خصوص اتخاذ شود؛ بر همین اساس جلسات بیشتری با حضور فرمانداران و مدیران ذیربط تشکیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه اصفهان باید به عنوان شهر دوستدار سالمند معرفی شود، اضافه کرد: درهمین راستا مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر باید زیرساخت های مدنظر در ارتباط با این موضوع را در دستورکار خود قرار دهند و علاوه بر آن محیط های شهری را نیز برای سالمندان مناسب سازی شوند.

استاندار اصفهان، تکریم و توجه به سالمندان را به عنوان یک حرکت فرهنگی موثر عنوان کرد و یادآور شد:‌ فعالیت‌های فرهنگی و رسانه در جهت تکریم سالمندان نیز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد و خدمات رفاهی مناسب نظیر کارت منزلت از سوی شهرداری اصفهان در اختیار سالمندان قرار داده شود.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات و آمار و ارقام خدمات و تسهیلات قابل ارائه به سالمندان نیز باید به صورت شفاف در سایت مربوطه بارگذاری شود و تمامی برنامه های عملیاتی در این خصوص نیز ظرف مدت یک ماه در اختیار دبیرخانه شورای سالمندان استان قرار گیرد.

منبع: ایرنا