معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری

تهران/ دورهمی سالمندان شمال شرق در بوستان های محلات

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از آغاز برنامه های سلامت محور دوشنبه های سالمندی در بوستانهای منتخب نواحی این منطقه خبر داد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار از آغاز برنامه های سلامت محور دوشنبه های سالمندی در بوستانهای منتخب نواحی این منطقه خبر داد.

  معصومه سادات عمارتی با بیان این خبر افزود: نخستین جشنواره دوشنبه های سالمندی با ارائه برنامه های شاد و متنوع در دو بخش پردیس ورزشی و سلامت ویژه سالمندان در بوستان الغدیر  برگزار شد.

وی در ادامه افزود: دوشنبه های سالمندی با هدف بهبود روحیه و ایجاد حس شادمانی در سالمندان با همکاری نواحی ۹ گانه در بخش های مختلفی همچون مشاوره روانشناسی ،غربالگری فشار خون با همکاری مرکز بهداشت  ، ویزیت پزشک عمومی ، مشاوره انجمن پرخوران گمنام ، گفتگو در شهر با موضوع سلامت روان در سالمندی ، برپایی مسابقات ورزشی منچ و مارپله و دارت ویژه سالمندان و اجرای سکوی هنر هر هفته در یکی از بوستانهای منتخب منطقه برگزار می شود. 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه چهار  همچنین به یکی دیگر از برنامه های در دست اقدام با عنوان” چهارشنبه های معلولین” اشاره کرد و افزود : مدیریت شهری  در کنار یکی از وظایف خود که ایجاد بستر مناسب شهر نشینی برای معلولین است فعالیت های فرهنگی در قالب ویژه برنامه هایی برای معلولان در روزهای چهارشنبه در دست اقدام دارد. 

عمارتی در پایان گفت : اجرای بازی برای افراد دارای معلولیت ، دور همی معلولین و ارائه خدمات سلامت محور در جشنواره شادستان ۹۸ از اهم برنامه هایی است که برای این قشر از شهروندان در نظر گرفته شده است .

منبع: روابط عمومی شهرداری منطقه 4