مدیرکل بهزیستی گیلان

گیلان / افتتاح مرکز سالمندان شهید افتخاری احمد سرگوراب شفت

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : مرکز سالمندان شهید افتخاری مکانی برای حفظ کرامت و حرمت برای سالمندان حتی به صورت روزانه و در صورت امکان ارائه خدمات در منزل به صورت جامع به جامعه سالمندی این منطقه ارائه گردد .

مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : مرکز سالمندان شهید افتخاری مکانی برای حفظ کرامت و حرمت برای سالمندان حتی به صورت روزانه و در صورت امکان ارائه خدمات در منزل به صورت جامع به جامعه سالمندی این منطقه ارائه گردد .

مرکز سالمندان شهید افتخاری  احمد سرگوراب شفت با حضور دکتر افتخاری نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد، فرماندار، بخشدار، امام جمعه شهرستان، معاونین بهزیستی استان و کارشناسان اداره کل افتتاح شد.

در حاشیه این افتتاح  دکتر افتخاری با تبریک به سازمان بهزیستی جهت حمایت از سالمندان و محرومان اعلام کرد : امیدواریم جامعه ما به جایی برسد که فردی نیازمند صدقه وجود نداشته باشد و که صدقات به اهلش برسد.

وی افزود : خدمت به مردم بزرگترین خیرات و باقیات صالحات می باشد و رعایت احترام به سالمندان و سالخوردگان بر همه ما واجب است

دکتر حسین نحوی نژاد ضمن تشکر از نماینده محترم مجلس، فرماندار، شهردار، بخشداران وریاست بهزیستی شفت و مدیرکل اسبق بهزیستی گیلان عنوان کرد : مرکز شهید افتخاری یک مرکز توانبخشی است، ما در این سازمان اعتقادی به نگهداری افراد نداریم بلکه تلاش می نماییم خانواده ها خود تمشیت نگهداری و مراقبت از سالمندان و افراد دارای معلولیت خود را به عهده بگیرند اما می دانیم که در بعضی مواقع شدت آسیب ها عدم وجود فرزند و ناراحتی ها به قدری بالاست که حتی فرد برای یک زمان موقت به نگهداری با مراقبت های ویژه توانبخشی و یا پزشکی نیازمند است

وی افزود : همانگونه که رهبر انقلاب امسال را سال رونق تولید نام نهاد بدین معناست که در تمام عرصه ها رونق تولید داشته باشیم حتی بردن خدمات به محروم ترین مناطق مهم است و ما می بایست خدمات را به نقاط دور از شهرها برده و بعد حمایتی را مدنظر داشته باشیم و باید تلاش نماییم تا جایگاه واقعی افراد حفظ گردد.

 مدیرکل بهزیستی گیلان گفت : اینجا مکانی برای حفظ کرامت و حرمت برای سالمندان حتی به صورت روزانه و در صورت امکان ارائه خدمات در منزل به صورت جامع به جامعه سالمندی این منطقه ارائه گردد.

وی افزود به شهرستان شفت به دلیل وجود محرومین، نگاه ویژه خواهد شد و به مشکلات آنها رسیدگی خواهد شد برنامه کاربردی و راهبردی برای توسعه و بهتر شدن اوضاع شهر خواهیم داشت و سال ۹۸ سال شکوفایی اقتصادی اجتماعی فرهنگی شهرستان شفت خواهد شد

شایان ذکر است : مرکز شهید افتخاری با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیون تومان و با استفاده از ۲۰۰ میلیون تومان تجهیزات پزشکی افتتاح شده است.

منبع: بهزیستی استان گیلان