مرکز حمایتی سالمندان

کردستان / نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان در سنندج افتتاح شد

نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسوولان استانی و کشور در سنندج افتتاح شد.

 نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان  با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسوولان استانی و کشور در سنندج افتتاح شد.

 نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان  با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسوولان استانی و کشور در سنندج افتتاح شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان با بیان اینکه در این مرکز حمایتی سالمندان ۱۰ نفر زندگی می‌کنند، اظهار کرد: این افراد از بین سالمندان ساکن در مرکز نگهداری شبانه روزی استان با توجه به توانمندی‌هایی که از نظر جسمی مشکل ندارند، انتخاب شده‌اند.

مژگان مشفق با بیان اینکه سالمندان حاضر در این خانه حمایتی در برنامه‌های اجتماعی دیگر مراکز شرکت می‌کنند، گفت: تمام تلاش خود را برای تداوم زندگی عادی این افراد بکار گرفته‌ایم.

وی افزود: ساماندهی معلولیت یک پکیچ کامل است که باید حوزه‌های مختلف در این بسته حمایتی تا رسیدن به نقطه ایده‌آل دیده شود.

مشفق گفت: مرکز حمایتی سالمندان سنندج با نظارت مدیرمسوول و یک نفر مراقب فعالیت خود را آغاز کرده ضمن اینکه، مراقب به صورت ۲۴ ساعته در مرکز حضور خواهد داشت.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان  اضافه کرد: فضای کاملا صمیمی و خانوادگی برای ساکنان این خانه حمایتی فراهم می‌شود و افراد به نوعی خودشان مسوولیت اداره خانه را به عهده بگیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه این افراد سال‌ها در مراکز سالمندان نگهداری می‌شدند برای بازگشت به رویه زندگی در دل خانواده نیاز به زمان دارند که برنامه‌ریزی‌های خوبی نیز در این راستا انجام گرفته است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان گفت: در کردستان سالمندانی به تنهایی زندگی می‌کنند که در صورت موفق بودن طرح خانه‌های حمایتی، می‌توان آن را در سطح استان گسترش داد.

منبع: دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور