وحید قبادی دانا

نگهداری از ۱۱ هزار سالمند در ۳۰۰ مرکز سالمندی بهزیستی

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار سالمند در ۳۰۰ مرکز سالمندی بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر ۱۱ هزار سالمند در ۳۰۰ مرکز سالمندی بهزیستی کشور نگهداری می‌شوند.

 

وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در یزد با بیان اینکه سالمندان در این مراکز نگهداری باز هم احساس تنهایی و افسردگی می‌کنند، گفت : حضور سالمندان در خانه‌های کوچک سالمندی می‌تواند بخشی از این مشکل را حل کند چراکه در طول روز می‌توانند مانند یک خانواده در کنار هم زندگی کنند و حتی کار‌های منزل را در این مکان انجام دهند و تقویت روحیه شوند.

وی  با اشاره به اینکه شرایط خاصی به وجود می‌آید و سالمندان تنها می‌مانند، گفت: مراکز سالمندی شبانه روزی مأمن سالمندان است که در حال حاضر در بیش از ۳۰۰ مرکز از ۱۱ هزار سالمند مراقبت می‌شود.

وی همچنین با اشاره به شرایط دشوار سالمندان و وجود بیماری‌ها و کهولت سن تصریح کرد: با این حال وجود سرای سالمندان نیز ضروری است، چون سالمندان به مراقبت‌های ویژه نیاز دارند و لازم است کسانی باشند تا امورات آن‌ها را انجام داده و از آن‌ها مراقبت کنند.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزود: امید است شرایطی پیش بیاید و خانواده‌ها اجازه ندهند که سالمندی از خانواده جدا شود و در خانه‌های سالمندان مورد نگه داری و مراقب قرار گیرد و این برکات را در خانه‌های خود حفظ و مراقبت کنند.

قبادی دانا مجموعه بهزیستی را مجموعه‌ای متشکل از خیّرانی دانست که با سازمان‌های مردم نهاد و سایر مراکز فعال برای ارائه خدمات به نیازمندان و افراد تحت حمایت کمک می‌کنند.

وی عنوان کرد: بیش از ۴۰ هزار مرکز فعالیتی در سراسر کشور در حوزه بهزیستی فعال است و سازمان بهزیستی به عنوان حلقه واسط بستری را فراهم می‌کند تا مردم به مردم کمک کنند و امید است مجموعه این فعالیت‌ها موجب خشنودی خدای متعال باشد.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه مشکلات حوزه بهزیستی انبوه و متعدد است، گفت: یکی از مشکلات ما اعتباری است و با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده‌ها به ویژه آن‌هایی که حتی یک معلول دارند در تامین هزینه‌ها دچار بحران هستند و لازم است با همبستگی ملی و مشارکت خیّران در رفع مشکلات این قشر از جامعه برآییم.

منبع: دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور