رییس دبیرخانه ملی سالمندان کشور:

تنها راه موفقیت در حوزه سالمندی، محوله محوری است

رییس دبیرخانه ملی سالمندان کشور در کارگاه آموزشی شهر دوستدار سالمند در اصفهان ابراز داشت: پتانسیل بنیادهای فرزانگان با محوریت محلات، می‌تواند گام‌های بلندی در جهت ارتقاء سطح سلامت و رضایتمندی سالمندان به همراه داشته باشد.

دوره آموزشی دو روزه شهر دوستدار سالمند با حضور « حسین نحوی نژاد » معاون توانبخشی بهزیستی کشور، « محسن سلمان نژاد » رییس دبیرخانه ملی سالمندان کشور، « مرضیه فرشاد » مدیر کل و « سید اصغر فیاض » معاون توانبخشی بهزیستی استان اصفهان  و دبیران شورای سالمندان بهزیستی استان های کشور در اصفهان در حال برگزاری است.

 صبح امروز رییس دبیرخانه ملی سالمندان کشور  در این کارگاه دو روزه، گفت: موازی کاری و سردرگمی از معضلات حوزه سالمندی کشور است و همین امر خدمات رسانی به این افراد را با مشکل مواجه ساخته است.

وی ابراز داشت: امروز محوله محوری تنها راه موفقیت در حوزه سالمندی است. در محله محوری باید تمامی خدمات مورد نیاز یک سالمند در همان محل زندگی وی ارائه گردد و این تفکر محله محوری در روستاها و شهرها باید گسترش یابد تا سطح سلامت اجتماعی افراد سالمند ارتقاء یابد.

محسن سلمان نژاد تصریح کرد: استان اصفهان در این نگرش محله محوری در حوزه سالمندان در کشور پیشرو است و به همین خاطر شهر اصفهان به عنوان شهر دوستدار سالمند در سال ۲۰۱۹ به سازمان بهداشت جهانی معرفی خواهد شد.

وی در پایان افزود: در یک شهر دوستدار سالمند محله محور، باید تمامی نیازهای اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و سلامت افراد سالمند لحاظ شده باشد تا یک فرد سالمند با احساس امنیت و آرامش دوره سالمندی خود را سپری نماید.

.
منبع: بهزیستی استان اصفهان