رييس بهزيستي ميبد:

یزد / سالمندان نیازمند به شادی و نشاط هستند

ريیس اداره بهزیستی شهرستان میبد گفت: سالمندان به عنوان يكي از مهم‌ترین اقشار جامعه نیازمند به شادی و نشاط هستند.

رییس اداره بهزیستی شهرستان میبد گفت: سالمندان به عنوان یکی از مهم‌ترین اقشار جامعه نیازمند به شادی و نشاط هستند.

«محسن فلاح» که به مناسبت روز جهانی سالمندان از مرکز روزانه سالمندان حبیب‌ابن‌مظاهر میبد بازدید داشت، با اشاره به شعار جهانی این روز با عنوان «گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان»، گفت : مهمترین رویکرد بهزیستی، سوق دادن سالمندان به سمت مراکز روزانه سالمندی به جای مراکز نگهداری شبانه‌روزی است.

وی افزود: با توجه به مشکلات و شرایط خاص جسمانی و روحی سالمندان، ضرورت توجه به مساله نشاط، شادی و تفریحات سالم برای سالمندان بیش از حد احساس می‌شود لذا برپایی این قبیل مراکز در تقویت روحیه، افزایش نشاط، تحکیم پیوندهای اجتماعی و در نتیجه ارتقاء کیفیت زندگی سالمندان تاثیر بسزایی دارد.

این مسئول یکی از اهداف مهم و سیاست‌های جدی سازمان بهزیستی و سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سالمندان را توانمندسازی آنها ذکر کرد و گفت: مراکز روزانه سالمندی می‌توانند با افزایش انگیزه و امید به زندگی در سالمندان و نیز ارتقاء روحیه نشاط و شادی و خودباوری در آنان، موجب حضورشان در برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و ورزشی شوند و توانمندسازی و کاهش مشکلات جسمانی و روحی آنها را رقم بزنند.

فلاح مسئله مناسب‌سازی و هزینه‌های درمانی را از مهمترین مشکلات کنونی سالمندان عنوان و ابراز امیدواری کرد که این مشکلات با کمک و اهتمام مسئولان مرتفع شود.

گفتنی است،‌ بازدید از کارهای دستی سالمندان مرکز حبیب ابن مظاهر که ۸۵ سالمند را در برنامه‌های آموزشی، فرهنگی، ورزشی و غیره شرکت می‌دهد، پایان بخش این برنامه سرکشی بود.

منبع: اداره بهزیستی شهرستان میبد