در مترو تهران

ویژه برنامه های روز سالمند در مترو تهران در حال برگزاری است

به مناسبت نهم مهرماه روز سالمند برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران در حال برگزاری است.

به مناسبت نهم مهرماه روز سالمند برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران در حال برگزاری است.

به مناسبت روز سالمند (۹ مهر ماه ۱۳۹۷) برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در ایستگاه‌های منتخب متروی تهران در حال برگزاری است.
در این راستا و با توجه به فرا رسیدن روز سالمند به جهت تکریم از مقام سالمندان، معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برنامه‌های متنوعی را با عنوان سایه‌های مستدام در ایستگاه‌های منتخب برگزار می‌کند.
برنامه دورهمی یکی از این برنامه‌هااست که با مشارکت سرای محله دیلمان در ایستگاه‌های شهرری و جوانمرد قصاب ویژه مسافران سالمند مترو برگزار می‌شود.
در این برنامه سالمندان ضمن بیان تجربه‌های خود از سال‌های زندگی، از مشاوره رایگان کارشناسان امور خانواده بهره‌مند می‌شوند. تاریخ برگزاری این برنامه ۹ لغایت ۱۱ مهر ماه ۱۳۹۷ و از ساعت ۱۰ تا ۱۶ است.
در برنامه‌ای دیگر و با مشارکت موسسه خیریه کهریزک در ایستگاه‌های امام خمینی (ره)، دروازه دولت و تئاتر شهر، پرسنل شاغل در معاونت فرهنگی و اجتماعی بهره برداری مترو با اهدای شاخه گل به استقبال مسافران سالمند می‌روند.
همچنین با هدف ارتقای فرهنگ سلامت و افزایش سلامتی جسمانی سالمندان محترم ایستگاه سلامت سالمند با حضور کارشناسان حوزه سلامت برگزار می‌شود. در این برنامه ضمن انجام غربالگری و تست فشار و قند خون، خدمات مشاوره به صورت رایگان ارائه می‌شود.
گفتنی است، ایستگاه سلامت سالمند که با همکاری معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ تهران و مشارکت دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران برگزار می‌شود و در روز‌های ۱۰ و ۱۱ مهر ماه ۹۷ در ایستگاه متروی امام خمینی (ره) پذیرای مسافران سالمند است.

منبع: مرکز ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران