فرماندار هشترود

آذربایجان شرقی/ شاخص سالخوردگی در هشترود به ۴۵ رسید

فرماندار هشترود گفت: شاخص سالخوردگی یعنی نسبت افراد بالای ۶۵ سال به افراد پایین ۱۵ سال در هشترود به ۴۵ رسید، درحالیکه این شاخص در کشور ۳۰ است.

فرماندار هشترود گفت: شاخص سالخوردگی یعنی نسبت افراد بالای ۶۵ سال به افراد پایین ۱۵ سال در هشترود به ۴۵ رسید، درحالیکه این شاخص در کشور ۳۰ است.

امین امینیان ظهر امروز پنج شنبه در جلسه ستاد مناسب سازی محیط ویژه معلولین و شورای ساماندهی امور مربوط به سالمندان اظهار داشت: شاخص سالخوردگی در هشترود بسیار نگران کننده است.

وی سپس افزود: در خصوص مسائل مربوط به مناسب سازی اماکن و معابر عمومی برای معلولین، سالمندان و جانبازان ما با دو دسته از اقدامات و پروژه ها مواجه هستیم. دسته اول اقداماتی که در گذشته در این خصوص صورت گرفته و عموما به صورت نیمه کاره رها شده که لازم است نهادهای مسئول نسبت به برطرف کردن مشکلات اینچنینی اقدامات لازم را انجام دهند .

فرماندار هشترود سپس ادامه داد: دسته دوم پروژه های در دست اقدام است که در این خصوص از کمیته های فنی، سازمان نظام مهندسی و سایر حوزه های درگیر می خواهیم که حداکثر سخت گیری ممکن را به جهت رعایت مناسب سازی محیط ویژه معلولین و جانبازان انجام دهند.

فرماندار هشترود با ابراز خشنودی از برگزاری اولین جلسه شورای ساماندهی امور مربوط به سالمندان در سال جاری، ابراز امیدواری کرد که شاهد تدوام این جلسات باشیم.

فرماندار هشترود استفاده از عنوان سالمند برای جمعیت بالای ۶۰ سال که در کشور ما استفاده می شود را نامناسب خواند و تاکید کرد: استفاده از این عنوان که متاسفانه در ادبیات ما شکل گرفته ناخواسته بار روانی منفی ایجاد کرده و به دنبال خود افسردگی و پیری مضاعف به همراه دارد

منبع: فرمانداری هشترود