مدیرکل بهزیستی استان قزوین

قزوین / ۱۰ درصد جمعیت قزوین سالمند هستند

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه 10 درصد از جمعیت استان را سالمندان تشکیل می‌دهند؛ گفت: ماهیانه بیش از 2 میلیارد و 300 میلیون تومان مستمری به مددجویان پرداخت می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه ۱۰ درصد از جمعیت استان را سالمندان تشکیل می‌دهند؛ گفت: ماهیانه بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مستمری به مددجویان پرداخت می‌شود.

علیرضا وارثی عصر امروز(پنج‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی ناشنوایان و سالمندان در سالن کنفرانس اداره‌کل بهزیستی استان قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: از تاریخ ۲ تا ۸ مهرماه با عنوان هفته جهانی ناشنوایان نامگذاری شده که برای این منظور برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است.

هیچ پشت نوبتی در بحث نگهداری از سالمندان نداریم

وی با بیان اینکه ۱۰ درصد از جمعیت استان را سالمندان تشکیل می‌دهند؛ تصریح کرد: بیش از ۱۰ هزار سالمند به بهزیستی استان قزوین مراجعه کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه هیچ پشت نوبتی در بحث نگهداری از سالمندان نداریم؛ عنوان کرد: ۱۲۷۱ نفر از سالمندان استان به صورت ماهیانه مستمری از بهزیستی دریافت می‌کنند که این مبلغ بین ۱۶۰ تا ۴۰۰ هزار تومان بستگی به تعداد عائله دارد.

وی عنوان کرد: طی یکسال گذشته بیش از ۲۹۰ درصد افزایش از نظر پذیرش افراد نیازمند دریافت مستمری داشتیم؛ به طوریکه این آمار از ۵ هزار نفر به ۱۷ هزار نفر رسیده است.

وارثی در پایان با اشاره به اینکه ۲ هزار نفر در استان قزوین پشت نوبت دریافت مستمری هستند؛ گفت: بهزیستی استان قزوین ماهیانه بیش از ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مستمری توانبخشی به مددجویان پرداخت می‌کند.

منبع: اداره‌کل بهزیستی استان قزوین