مدیر عامل بنیاد فرزانگان جهان دیده

بوشهر / مراسم تجلیل از سالمندان در بوشهر برگزار شد

مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان بوشهر ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از سالمندان به مناسبت روز جهانی سالمندان اظهار داشت: سالخوردگان در ابعاد دینی و فرهنگی دارای نقش و جایگاه بسیار مهمی هستند.

مسئول دبیرخانه شورای سالمندان استان بوشهر ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از سالمندان به مناسبت روز جهانی سالمندان اظهار داشت: سالخوردگان در ابعاد دینی و فرهنگی دارای نقش و جایگاه بسیار مهمی هستند.

مژگان آل‌بهبهانی خواستار گسترش روابط اجتماعی و بستر سازی جهت حضور فعال سالمندان استان در جامعه شد و افزود: همه باید در راستای حفظ شان و جایگاه سالمندان تلاش داشته باشیم.

مدیر عامل بنیاد فرزانگان جهان دیده استان بوشهر نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به شعار امسال روز جهانی سالمند مبنی بر تحکیم حقوق سالمندان و گرامیداشت پیشکسوتان و مدافعان حقوق سالمندان پیشنهاد من تشکیل کمیته دائمی پیگیری و تحقق حقوق سالمندان با ساختار کشوری و استانی با همکاری و عقد تفاهم نامه با کانون وکلای دادگستری و کانون وکلا و مشاوران قوه قضائیه است.

غلامحسین کروبی ادامه داد: تقاضای بنده از تک تک سالمندان و فرزندان و اعضای خانواده آنان جمع بندی مشکلات حقوقی در ابعاد حقوق فردی و عمومی و جذب وکلا برای تشکیل کمیته حقوقی سالمندان در استان است و خوشبختانه هماهنگی مقدماتی با کانون وکلای دادگستری استان بوشهر صورت گرفته است.

وی بیان کرد: از حالا به بعد در آیین تجلیل از سالمندان سعی همه ما و برنامه ریزی بر این مبنا باشد که در کنار سالمندان و پیشکسوتان حتی الامکان نوه‌ها و فرزندان آن عزیزان حضور داشته باشند تا شاهد تعلیم عملی احترام و تکریم در بین کودکان و نوجوانان نسبت به سالمندان باشیم.

 

مراسم تجلیل از سالمندان در بوشهر برگزار شد

 

کروبی افزود: به عنوان نمونه ما باید برای ۱۹۵ مهد کودک با تعداد ۱۰ هزار کودک و  دو هزار و ۲۰۰ مدرسه با تعداد ۲۳۰ هزار نفر دانش آموز در سطح استان برنامه فرهنگی، آموزشی و علمی برای انتقال مفهوم تکریم سالمند داشته باشیم.

در این مراسم که اعضای هیئت مدیره بنیاد فرزانگان حضور داشتند از کبری فولادی نابینای مطلق و سالمند ۶۸ ساله و شنونده و مشتری پر و پا قرص رادیو با حضور دخترش و دو نفر از نوه هایش تقدیر شد.

در پایان برنامه از یکی از کارکنان بهزیستی با ۳۲سال سابقه خدمت با حضور همسرش که ایشان هم کارمند بهزیستی بوده قدردانی شد و نفر سومی که از وی تجلیل شد یکی از پاسداران رزمنده و پیشکسوت همزمان با هفته دفاع مقدس با ۸۰ سال سن بود.

 

 

منبع: دبیرخانه شورای سالمندان استان بوشهر