مدیرکل بهزیستی چهارمحال

چهارمحال و بختیاری/ ۱۰درصد سالمندان استان از خدمات بهزیستی بهرمندند

مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: تنها 10 درصد سالمندان این استان از خدمات بهزیستی بهره مندند.

مدیرکل بهزیستی چهارمحال وبختیاری گفت: تنها ۱۰ درصد سالمندان این استان از خدمات بهزیستی بهره مندند.

محمد میرزایی روز دوشنبه در نخستین روز از هفته بزرگداشت مقام سالمند در آیین صبحانه سلامت سالمندان افزود: هم اکنون ۸۲ هزار و ۳۷۴ نفر از جمعیت استان سالمندند که از این تعداد بیش از ۸ هزار و ۵۳۸ نفر تحت پوشش بهزیستی هستند.

به گفته وی، از این تعداد سالمند یکهزار و ۳۲۸نفر مستمری بگیر دائم بهزیستی هستند.

میرزایی به فعالیت ۱۵ مرکز روزانه، ۳ مرکز شبانه ‌روزی و ۹ تیم سیار در استان به منظور خدمات رسانی به سالمندان اشاره کرد و گفت: ۱۷۵ سالمند استان در مراکز شبانه روزی و یکهزار و ۱۰۰سالمند در مراکز روزانه و۵۱۰ سالمند از خدمات تیم سیار بهره مند هستند.

وی افزود: در مراکز سالمندان خدمات پزشکی، پرستاری، خدمات توانبخشی شامل کاردرمانی، فیزیوتراپی، روان شناسی، مددکاری ، خدمات آموزشی، هنری و ورزشی و خدمات تفریحی ارائه می شود.

میرزایی اظهارداشت: به منظور ارائه خدمات به سالمندان در منزل نیز طرح مراقبان سلامت در حال اجراست.

وی به اجرای ۲ طرح مراقبان سلامت در منزل و طرح ترخیص از مراکز شبانه ‌روزی اشاره کرد و افزود: در طرح مراقبان سلامت ، پرستار هفته‌ای ۳ روز در منزل سالمند حضور می‌یابد.

میرزایی به اجرای طرح توانمندسازی سالمندان اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف ارتقای عملکرد جسمی، روان شناختی و اجتماعی و توانمندسازی سالمندان اجرا می شود و هم اکنون ۶۰ سالمند در این طرح مشارکت دارند.

 ۲ تا ۹ مهرماه به عنوان هفته بزرگداشت مقام سالمند نامگذاری شده است. چهارمحال و بختیاری دارای ۹۴۷هزار نفر جمعیت در ۹ شهرستان است.

منبع: بهزیستی استان چهارمحال و بختیاری
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.