کاشت گل های داوودی

البرز/ کاشت گل های داوودی توسط سالمندان در بوستان گل نرگس

همزمان با تغییرفصل و نزدیک شدن به پاییز سالمندان شرکت کننده در طرح مشارکت سالمندان در حفظ و نگهداری فضای سبز در بوستان گل نرگس اقدام به کاشت گل های داوودی کردند.

همزمان با تغییرفصل و نزدیک شدن به پاییز سالمندان شرکت کننده در طرح مشارکت سالمندان در حفظ و نگهداری فضای سبز در بوستان گل نرگس اقدام به کاشت گل های داوودی کردند.

سالمندی دوران حساسی از زندگی است که ناگزیر همه انسانها آن را تجربه خواهند کرد، توجه به مسائل و نیاز های این مرحله از زندگی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است.

طبق آمارهای جهانی، جمعیت سالمند در جهان رو به افزایش است، آمارها در کشور ما نیز تبیین کننده این واقعیت است. با ورود به دوره سالمندی، تغییرات چشمگیری در ویژگی های روحی – روانی انسان رخ می دهد.

این تغییرات، افراد سالمند را وادار می سازد تا محیط فیزیکی را به گونه ای متفاوت از جوان ترها درک کرده و پاسخ های متفاوتی بدهند. سالمندان از جمله گروه های اجتماعی هستند که به دلیل شرایط سنی و کاهش نسبی فعالیت های کاری، اوقات فراغت بسیار دارند و امکان استفاده آن ها از فضاهای شهری برای انجام فعالیت های اختیاری و اجتماعی بیش از دیگر اقشار جامعه است.

بنابراین لزوم تدوین سیاست ها و راه کارهای کلان جمعیتی برای گذراندن دوران سالمندی یکی از ضروریات سازمانهای ذی ربط است.

بر همین اساس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از ابتدای تابستان امسال طرح مشارکت سالمندان در حفظ و نگهداری فضای سبز را به مرحله اجرا در آورده است.

در این طرح سالمندان در بوستان گل نرگس علاوه بر شرکت در کلاسهای آموزشی به شکل عملی نیز در حفظ و نگهداری فضای سبز شرکت می کنند در طرح امسال تاکنون کلاس ها و کارگاههای با موضوع نحوه قلمه زنی انواع گل ، کاشت گلهای فصلی ، هرس درختچه ها، نحوه آبیاری و تشک زنی برگزار شده است.

بنا براین گزارش در جهت ایجاد نشاط و ارتقاء سلامت روحی این قشر علاوه بر بازدید گروهی از ششمین نمایشگاه گل و گیاه کرج کلاسهایی نیز با موضوع روانشناسی برگزار شده که با استقبال زیادی نیز همراه بوده است سالمندان مشارکت کننده در طرح مذکور هم زمان با تغییر فصل و نزدیک شدن پاییز در هفته گذشته با کاشت، و نگهداری گل داوودی آشنا و در ادامه اقدام به کاشت آن در بوستان گل نرگس نمودند.

منبع: سپیدار‌آنلاین