محسن سلمان نژاد

رشد سالمندی در ایران وحشتناک است

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با اشاره به ارائه خدمات به سالمندان گفت: به زودی لایحه حمایت از سالمندان تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور با اشاره به ارائه خدمات به سالمندان گفت: به زودی لایحه حمایت از سالمندان تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.

محسن سلمان نژاد در مراسم رونمایی از وب سایت بنیاد فرزانگان کشور که صبح امروز با حضور انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور، لیلا جودان رئیس صندوق جمعیت سازمان ملل برگزار شد، اظهار کرد: هم اکنون جمعیت سالمندی در کشور به حدود ۱۰ میلیون نفر رسیده است و ما باید بتوانیم خدمات موثری را به این افراد ارائه کنیم. رشد سالمندی در کشور ما وحشتناک است. با رونمایی از این سایت خدمت موثری توسط بنیادها به این افراد ارائه می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور اظهار امیدواری کرد سایر دستگاه‌ها بتوانند خدمات مناسبی را به سالمندان ارائه کنند.

سلمان نژاد با بیان اینکه حوزه سالمندی تلاش می‌کند در زمینه استانداردسازی با حوزه توانبخشی انجام دهد، گفت: تلاش می‌شود بنیادهای ارائه خدمات به سالمندان تقویت شود.

وی همچنین به طرح پیمایش پژوهش سالمندی گفت: در این زمینه نیاز به اعتبار حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی است که امیدواریم این اعتبار از سوی سازمان بهزیستی در اختیار ما قرار بگیرد.

رئیس دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور همچنین به تهیه لایحه حمایت از سالمندان اشاره کرد و گفت: تلاش می‌شود به زودی این لایحه در مجلس شورای اسلامی بررسی شود.

سلمان‌نژاد همچنین اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک از سالمندانی که بازنشسته می‌شوند در سایر کارهایی که مشکلاتی برای آنها بوجود نیاورد استفاده شود که در این زمینه نیز نیاز به تعامل و همکاری سایر بخش‌ها است.

منبع: دبیرخانه شورای ملی سالمندان کشور