سید عباس دانایی

سمنان / ۳۳ کانون بازنشستگان در سمنان فعالیت دارند

فرماندار سمنان با اشاره به وجود ۳۳ کانون بازنشستگان در این شهرستان گفت: این مراکز ارائه خدمات و پیگیری مسائل مرتبط با بازنشستگان کشوری و لشگری را بر عهده‌دارند.

فرماندار سمنان با اشاره به وجود ۳۳ کانون بازنشستگان در این شهرستان گفت: این مراکز ارائه خدمات و پیگیری مسائل مرتبط با بازنشستگان کشوری و لشگری را بر عهده‌دارند.

سید عباس دانایی صبح سه‌شنبه در کمیسیون سالمندان شهرستان سمنان به میزبانی فرمانداری ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای بهبود وضعیت معیشت و سلامت بازنشستگان شهرستان، تأکید کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته تلاش برای ایجاد بانک اطلاعاتی از وضعیت سالمندان سطح شهرستان است که این امر با اهتمام دستگاه‌های ذی‌ربط در حال اقدام است.

وی افزود: ایجاد ۳۳ کانون بازنشستگی در سطح شهرستان برای انجام امور مرتبط با سالمندان از دیگر اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان است.

ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی سالمندان

فرماندار سمنان بابیان اینکه آمار وضعیت سالمندان و رصد وضعیت سلامت آن‌ها به شکل یک بانک اطلاعاتی می‌تواند به چگونگی ارائه خدمات بهزیستی به این قشر کمک شایانی کند، تأکید داشت: بررسی وضعیت سالمندی دارای اهمیت بسیاری است و ما بر ایجاد فرهنگ صحیح در خصوص مسائل سالمندی با رویکرد دینی و کرامت انسانی در سایه اخلاق دینی تأکیدداریم.

دانایی بیان کرد: توجه ویژه به نیازهای سالمندان و ارتقاء کیفیت زندگی در دوران سالمندی و نگاه مثبت جامعه یکی از اقداماتی قلمداد می‌شود که نیازمند ورود تمام دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی در سطح شهرستان است.

وی از تحت پوشش بودن ۴۹۰ سالمند تحت نظر سازمان بهزیستی سمنان خبر داد و بیان داشت: برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی پیش از موعد بازنشستگی ویژه کارکنان پایان خدمت در سال ۹۷ یکی از اقدامات برنامه ریزی شده محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری مهر