نشست شورای سالمندان گلستان

گلستان/ تاکید مدیرکل بهزیستی برافزایش جمعیت سالمندان و ضرورت توجه به آنها

اولین نشست شورای سالمندی استان که با حضور طهماسبی معاون سیاسی وامنیتی استاندار در سالن اجتماعات استانداری برگزارشد،

مدیرکل بهزیستی استان گلستان در اولین نشست شورای سالمندی استان که با حضور طهماسبی  معاون سیاسی وامنیتی استاندار در سالن اجتماعات استانداری برگزارشد، بر وضعیت روند پیر شدن جمعیت استان گلستان و ضرورت افزایش خدمات رفاهی ویژه سالمندان گلستانی در این جلسه اشاره نمود.

دکتر غفاری با اشاره به روند رو به رشد تعداد سالمندان گلستان گفت: هم اکنون ۱۴۶ هزار سالمند در استان  زندگی می کنند که ۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شود و با توجه به کاهش زاد و ولد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و به تبع آن افزایش طول عمر سالمندان، نیاز است برای پیشگیری از آسیب های سالمندی و افزایش کیفیت زندگی سالمندان و ارائه حمایت های اجتماعی برنامه ریزی شود.

ایشان از تشکیل پنج  کمیته آموزش و پرورش، فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و پیشگیری، خدمات درمانی و توانمندسازی، ورزشی و سیاحتی جهت پیگیری مشکلات حوزه سالمندان و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت آنان خبر داد.

مدیرکل بهزیستی گلستان با بیان اینکه در گلستان سه  مرکز شبانه روزی نگهداری سالمند، ۱۱ مرکز روزانه با اهداف آموزشی و رفاهی و چهار  بنیاد فرزانگان با هدف ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی درمانی به سالمندان فعالیت می کند گفت: امسال برای شهرهایی که چنین مراکزی ندارند مانند گالیکش رامیان و گمیشان هم برنامه ریزی کردیم تا سالمندان این شهرها نیز از خدمات مناسب بهره مند شوند.

درادامه معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این جلسه با تاکید بر پیگیری مستمر مصوبات جلسات شورای سالمندان گفت: ۶۴ دستگاه وظیفه ارائه خدمت به سالمندان را بر عهده دارند و فرمانداران هم میبایست وارد گود شوند.

طهماسبی افزود سمن های سالمندان نیز کمک شایانی به گسترش فعالیت ها و خدمات این حوزه می کنند و میتواند در فرهنگ سازی حمایت از سالمند و تکریم آنان موثر باشد.

وی حمایت بیمه ای و اختصاص بخشی از بودجه آسیب های اجتماعی استان را برای کاهش مشکلات سالمندان ضروری دانست.

 

منبع: بهزیستی استان گلستان