مدیرکل بهزیستی استان گلستان

گلستان / افزایش جمعیت سالمندان گلستان و ضرورت توجه به آنها

وضعیت روند پیر شدن جمعیت استان گلستان و ضرورت افزایش خدمات رفاهی ویژه سالمندان گلستانی در اولین جلسه شورای سالمندان استان بررسي شد.

وضعیت روند پیر شدن جمعیت استان گلستان و ضرورت افزایش خدمات رفاهی ویژه سالمندان گلستانی در اولین جلسه شورای سالمندان استان بررسی شد.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان با اشاره به روند رو به رشد تعداد سالمندان گلستان گفت: هم اکنون ۱۴۶ هزار سالمند در استان  زندگی می کنند که ۸ درصد کل جمعیت استان را شامل می شود و با توجه به کاهش زاد و ولد و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و به تبع آن افزایش طول عمر سالمندان، نیاز است برای پیشگیری از آسیب های سالمندی و افزایش کیفیت زندگی سالمندان و ارائه حمایت های اجتماعی برنامه ریزی شود.

غفاری از تشکیل پنج  کمیته آموزش و پرورش، فرهنگی و اجتماعی، بهداشت و پیشگیری، خدمات درمانی و توانمندسازی، ورزشی و سیاحتی جهت پیگیری مشکلات حوزه سالمندان و برنامه ریزی برای بهبود وضعیت آنان خبر داد.

مدیر بهزیستی گلستان با بیان اینکه در گلستان سه  مرکز شبانه روزی نگهداری سالمند، ۱۱ مرکز روزانه با اهداف آموزشی و رفاهی و چهار  بنیاد فرزانگان با هدف ارائه خدمات رفاهی و بهداشتی درمانی به سالمندان فعالیت می کند گفت: امسال برای شهرهایی که چنین مراکزی ندارند مانند گالیکش رامیان و گمیشان هم برنامه ریزی کردیم تا سالمندان این شهرها نیز از خدمات مناسب بهره مند شوند.

همچنین معاون سیاسی و امنیتی استاندار در این جلسه با تاکید بر پیگیری مستمر مصوبات جلسات شورای سالمندان گفت: ۶۴ دستگاه وظیفه ارائه خدمت به سالمندان را بر عهده دارند و فرمانداران هم میبایست وارد گود شوند.

طهماسبی افزود سمن های سالمندان نیز کمک شایانی به گسترش فعالیت ها و خدمات این حوزه می کنند و میتواند در فرهنگ سازی حمایت از سالمند و تکریم آنان موثر باشد.

وی حمایت بیمه ای و اختصاص بخشی از بودجه آسیب های اجتماعی استان را برای کاهش مشکلات سالمندان ضروری دانست.

منبع: خبرگزاری صداوسیما