معاون امور بانوان ستان قدس رضوی

قم/ در برنامه‌های فرهنگی به سالمندان توجه شود

معاون مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت: جامعه به سمت پیر شدن در حال حرکت کردن است، اما با این وجود در برنامه‌های فرهنگی توجه چندانی به سالمندان نمی‌شود.

معاون مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی گفت: جامعه به سمت پیر شدن در حال حرکت کردن است، اما با این وجود در برنامه‌های فرهنگی توجه چندانی به سالمندان نمی‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی وهاب‌ زاده ظهر امروز در نخستین نشست تخصصی کارگروه ارشاد و خانواده اعتاب مقدس ایران اسلامی در سالن جلسات مسجد مقدس جمکران با اشاره به ارتباط بین اعتاب مقدس اظهار کرد: باید اعتاب مقدس در فعالیت‌های فرهنگی و حتی عمرانی به صورت شبکه ای عمل می‌کنند، شبکه ای عمل کردن موجب موفقیت‌های زیادی خواهد شد.

وی ادامه داد: لازمه شبکه شدن، اقدام مشترک است، کارگروه ارشاد و خانواده اعتاب مقدس زمانی موفق می‌شود که به دنبال یک اقدام مشترک باشد.

معاون مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی افزود: انتقال تجربیات بین اعتاب مقدس به صورت کامل صورت نمی‌گیرد و باید یک فرآیند استانداردی برای این کار در کارگروه ارشاد و خانواده اعتاب مقدس ایران تعریف شود، چنین فرآیندی در زمینه کارآفرینی وجود دارد.

وهاب‌ زاده، طراحی استاندارد تربیت اسلامی را جزو وظایف اعتاب مقدس دانست و تصریح کرد: خدمات مشاوره در اعتاب مقدس ارائه می‌شود، اما این مشاوره الزاما استاندارد نیست.

وی ادامه داد: اعتاب مقدس دارای پشتیبان مردمی هستند و تعامل با نهادهای خارج از اعتاب می‌تواند که جزو وظایف کارگروه ارشاد و خانواده اعتاب مقدس ایران اسلامی باشد.

معاون مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی افزود: باید در جلسات کارگروه ارشاد و خانواده برای هر کدام از اعتاب شرح وظیفه ای مشخص شود، هر کدام از اعتاب ظرفیت‌های خوبی دارند، به عنوان مثال در جوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی، دانشکده علوم حدیث دارای ظرفیت خوبی است.

وهاب‌ زاده در پایان با اشاره به حرکت جامعه به سمت پیری خاطرنشان کرد: جامعه به سمت پیر شدن در حال حرکت کردن است، اما با این وجود در برنامه‌های فرهنگی توجه چندانی به سالمندان نمی‌شود.

منبع: قم نیوز