امام جمعه قزوین:

قزوین / خدمت به سالخوردگان و سالمندان وظیفه ای دینی و اسلامی است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: خدمت به سالخوردگان و سالمندان و ازکار افتادگان وظیفه ای دینی، اسلامی و رفتاری پسندیده است که اجر اخروی بدنبال دارد.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت: خدمت به سالخوردگان و سالمندان و ازکار افتادگان وظیفه ای دینی، اسلامی و رفتاری پسندیده است که اجر اخروی بدنبال دارد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین به همراه داود محمدی، سیده حمیده زرآبادی، روح الله بابایی صالح نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مریم بیدخام مدیرکل امور اجتماعی استانداری قزوین و علیرضا وارثی مدیر کل بهزیستی به مناسبت روز پدر روز شنبه با حضور در آسایشگاه سالمندان امیر مومنان(ع) قزوین از افراد ساکن در این مرکز عیادت و دلجویی کردند.

آیت الله عابدینی در این بازدید گفت: همه وظیفه داریم احترام و جایگاه سالمندان را حفظ کرده و با رفتار  خداپسندانه نسبت به بزرگترها ادای دین کنیم.  

وی افزود: در روز میلاد حضرت امیر مومنان بهترین فرصت بود تا با حضور در آسایشگاه سالمندان ضمن تبریک این روز مبارک با سالکمندان هم دیداری کنیم و ضمن گفتگو با مشکلات آنها نیز آشنا شویم.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین بیان کرد: فرزندان وظیفه دارند قدردان والدین خود باشند و با رفتاری نیکو و پسندیده کرامت سالخوردگان را حفظ کنند. امدیم به بزرگترها سلام کنیم و یادآوری کنیم و از فیض وجودی آنها خدمت در بهزیستی رسالتی انسانی است

وی اضافه کرد: اداره بهزیستی از نهادهایی است که رسالت سنگینی در رسیدگی به امور نیازمندان و معلولان دارند و اجر کسانی که در این اداره خدمت می کنند معنوی و ارزشمند است.

عابدینی اضافه کرد: توجه به سالمندان و معلولان کاری خداپسندانه است و جا دارد از این همه تلاش انسانی تقدیر و تشکر شود و ما نیز قدردان این افراد هستیم.

وی گفت: اداره بهزیستی از نظر عملی در مسیر امیر مومنان حرکت می کند و امیدواریم بتواند این رسالت را بخوبی انجام دهد وخدمت در بهزیستی و رسیدگی به امور نیازمندان بسیار ارزشمند است و
اگر ما هم ارتباط خود با خدا و قرآن را درست تنظیم کنیم و رفتاری منطقی و اسلامی داشته باشیم به سعادت خواهیم رسید.

منبع: ذاکرنیوز