رييس بهزيستي مهريز تاكيد كرد:

یزد/لزوم توسعه مراکز توان‌بخشی سالمندان در روستاها

ريیس اداره بهزیستی شهرستان مهريز با اشاره به رشد جمعيت سالمندي اين شهرستان، خواستار اهتمام دهياري‌ها و شوراهاي اسلامي به خدمات‌رساني به سالمندان به ويژه در روستاهاي شهرستان شد.

رییس اداره بهزیستی شهرستان مهریز با اشاره به رشد جمعیت سالمندی این شهرستان، خواستار اهتمام دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی به خدمات‌رسانی به سالمندان به ویژه در روستاهای شهرستان شد.

 «علیرضا علیزاده» با تاکید بر این که مهریز در بین شهرستان‌های استان با ۱۱٫۲۷ درصد جمعیت سالمند، دومین رتبه رشد سالمندان در استان را دارد لذا توسعه مراکز توان‌بخشی برای ارائه خدمات به این قشر به ویژه در روستاها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی در این باره از شوراهای اسلامی و دهیاران به عنوان بازوهای برنامه‌ریزی و اجرایی بهزیستی در روستاها یاد کرد و از آنها خواست تا اهتمام ویژه‌ای به امر خدمات‌رسانی به سالمندان و معلولان داشته باشند.

رییس بهزیستی شهرستان در قسمتی دیگر از سخنانش واگذاری خدمات به بخش غیردولتی و استفاده از توان خیرین را از ویژگی‌های فعالیت‌های بهزیستی شهرستان خواند و اظهار کرد: خوشبختانه مردم مهریز مشارکت بسیار خوبی در برنامه‌های بهزیستی دارند و این اعتمادی که بهزیستی وجود دارد افتخاری برای این دستگاه اجرایی است .

علیزاده در همین راستا واگذاری بالغ بر ۹۰ درصد خدمات به بخش غیردولتی و انجام آن از سوی مردم و خیرین را در شهرستان مؤید این موضوع دانست.

«مهدی دهقانی‌زاده» بخشدار مرکزی شهرستان مهریز نیز در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت‌های خوب بهزیستی در حوزه‌های مختلف در شهرستان و دهستان‌های شهرستان، تعامل، همکاری و ارائه خدمات مناسب و مناسب‌سازی معابر و بوستان‌های روستایی را از وظایف مسئولان و برنامه‌ریزان دانست.

وی از تمام دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها خواستار توجه و اختصاص اعتبار لازم به این امر و همکاری همه‌جانبه با بهزیستی شد.

دهقانی‌زاده با بیان این که یکی از ویژگی‌های جمعیتی جوامع روستایی سالمندی این عزیزان است، توسعه مراکز توانبخشی بهزیستی و ویزیت سالمندان را لازمه برنامه‌ریزی در روستاها دانست تا از یک طرف باعث ارائه خدمات به روز به سالمندان و معلولین شهرستان و از طرف دیگر مانع مهاجرت این عزیزان به مرکز شهر برای دریافت خدمات شود .

مناسب‌سازی نشدن معابر روستایی و بوستان‌ها از دیگر موضعات مطرح شده در این جلسه بود که با تصویب و موافقت اعضاء مقرر شد تمام دهیاری‌ها و بخشداری شهرستان با مشاوره از معلولان توانمند در برنامه‌های توسعه‌ایی بهره گیرند.

منبع: ايسنا