استاندار زنجان

زنجان / همه از فرهنگ قرآنی برای تکریم سالمندان بهره بگیرند

استاندار زنجان گفت: برای حفظ جایگاه بزرگترها و احترام به این قشر، همه مردم جامعه باید از فرهنگ قرآنی برای تکریم سالمندان بهره بگیرند.

استاندار زنجان گفت: برای حفظ جایگاه بزرگترها و احترام به این قشر، همه مردم جامعه باید از فرهنگ قرآنی برای تکریم سالمندان بهره بگیرند.

اسدالله درویش امیری شامگاه یکشنبه در مراسم افتتاح نمایشگاه آثار نقاشی سالمندان استان زنجان، افزود: درباره احترام گذاشتن به خصوص به بزرگترها، قصه ها و نکته های زیادی در قرآن کریم آمده است، بنابراین آحاد جامعه نباید لحظه ای از احترام به این قشر دریغ کنند.

درویش امیری ابراز کرد: اگر تقدیرمان باشد همگی پیر خواهیم شد، باید این نکته را بدانیم که کهنسالان بیشتر از هر دورانی احتیاج به توجه و احترام دارند.

استاندار زنجان با تقدیر از برگزار کنندگان این نمایشگاه گفت: آثار خلق شده توسط سالمندان در واقع تراوش ذهنی از تاریخ زندگی و سرگذشت و باورهای صاحبان آنها از محیط پیرامون است.

وی تاکید کرد: ذهن انسان در زمان پیری هم نیاز دارد تا خلاقیت های خود را بروز دهد و به نوعی اوقات فراغت خود را با این نوع امور پر کند.

درویش امیری با اشاره به مکان برگزاری نمایشگاه تصریح کرد: دانشگاه علوم پایه زنجان و پروفسور ثبوتی به عنوان بنیانگذار آن از افتخارات استان و کشور است.

به گزارش ایرنا، موسسه خیریه فرزانگان سالمند زنجان با همکاری سایر ارگان ها و نهادهای استان نمایشگاه آثار نقاشی سالمندان استان زنجان را برگزار می کند.

این نمایشگاه تا آخر این هفته از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.

منبع: ایسنا