جلسه شورای سالمندی شهرستان تفت

سومین جلسه شورای سالمندی و پیگیری مناسب سازی شهرستان تفت با حضور مسئولین استانی و شهرستان برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه کارشناس مسئول امور سالمندی و مناسب سازی بهزیستی استان یزد با تکیه بر آمار رسمی کشور بر لزوم توجه به قشر سالمند جامعه تاکید کرد و گفت : با توجه با آمار رسمی ، شهرستان تفت رتبه اول جمعیت سالمندی را در استان به خود اختصاص داده و جمعیت سالمندان این شهرستان دو برابر میانگین کشوری است .
محمود آسایش گفت : هدف از برگزاری این جلسات برنامه ریزی های دقیق و مدونی است تا با کمک آن بتوان محیطی مناسب ، آرام و امن برای سالمندان و معلولین ایجاد نمود تا با آرامش خاطر و البته با سهولت بتوانند در جامعه حضور یابند و ایفای نقش نمایند.
وی در ادامه پیشنهاد داد سال ۹۷ ، شهرستان تفت بعنوان شهر بدون مانع و شهر دوستدار سالمند معرفی گردد تا با حرکت مداوم و مستمر زیرساخت ها و شاخص های جهانی دستیابی به اینگونه شهرها حاصل گردد.
در ادامه رئیس بهزیستی شهرستان تفت ضمن تبریک فرا رسیدن زاد روز پیامبر خاتم و گرامیداشت هفته معلولین از زحمات مدیریت و پرسنل مجموعه نیکوکاری فاطمه الزهرا (س) تفت تقدیر نمود و گفت : معرفی شهرستان تفت به عنوان شهر دوستدار سالمند این نوید را می دهد که جامعه ی سالمندی با نشاط تر ، فعال تر و پویاتری را خواهیم داشت. وی در ادامه تاکید کرد برای دستیابی به شاخص های ایجاد شهر بدون مانع بایستی در ابتدا از اماکن عمومی و ادارات و بانکها شروع کرد تا با تسهیل آمد و شد در اماکن پر رفت و آمد ، امکان پیشرفت و حصول نتیجه در سایر موارد نیز فراهم آید.

  • ۱۴ آذر ۹۶
  • تعداد بازدید : 748
  • تعداد نظرات : بدون نظر
  • دردسته : اخبار ارسالی
نظر بدهید

دیدگاه ها بسته شده اند.