معاون امور توانبخشی بهزیستی قم

قم / یک مهد سالمندان در قم فعال است

معاون امور توانبخشی بهزیستی قم گفت: مهد سالمندان درخیابان طالقانی(آذر) این شهر با ارائه خدمات مختلف توانبخشی، غنی سازی اوقات فراغت، کاردرمانی، پیگیری امور پزشکی و... از یک هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

معاون امور توانبخشی بهزیستی قم گفت: مهد سالمندان درخیابان طالقانی(آذر) این شهر با ارائه خدمات مختلف توانبخشی، غنی سازی اوقات فراغت، کاردرمانی، پیگیری امور پزشکی و… از یک هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

محمد علی مقدم خواه اظهار داشت: این مرکز ظرفیت پذیرش ۴۰ سالمند را دارد که هم اکنون ۲۰ سالمند از ساعت ۸ صبح تا ۱۳ از خدمات آن بهره مند هستند.

وی تاکید کرد: سازمان بهزیستی آمادگی دارد تا به افراد واجد شرایط مجوز راه اندازی مهد سالمندان را بدهد.

وی با بیان این که هدف بهزیستی استان قم افزایش مکان های نگهداری سالمندان به صورت روزانه است گفت: نباید ارتباط روحی و عاطفی خانواده ها از سالمندان قطع شود، از این رو باید در کنار یکدیگر از تجربه آنان استفاده کرد.

معاون امور توانبخشی بهزیستی قم ادامه داد: بخشی از خدمات بهزیستی قم اختصاص به خانواده هایی دارد که سالمندان را در خانه نگهداری می کنند دراین راستا طرح ویزیت درمانی از سالمندان شامل پزشک، روانشناس و مددکار درحال اجراست و این گروه پزشکی ماهیانه یک بار به منزل سالمند مراجعه می کنند.

به گفته وی، در حال حاضر ۵۰ سالمند در قم در منزل ویزیت می شوند.

مقدم خواه با اشاره به این که ۲۲۰ سالمند قمی در سه مرکز سالمندان شبانه روزی زندگی می کنند گفت: از این تعداد، ۲ مرکز ویژه بانوان و یک مرکز ویژه آقایان است.

به گفته وی، طبق آخرین سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، ۶۳ هزار و ۶۳۷ سالمند در قم زندگی می کنند که از این تعداد چهار هزار و ۵۰۰تن از خدمات بهزیستی قم بهره مند می شوند.

منبع: ایسنا