رئیس دبیرخانه شورای سالمندان در زنجان:

سایت بنیاد فرزانگان راه‌اندازی می‌شود

رئیس دبیرخانه شورای سالمندان با اشاره به توانمندسازی بازنشستگان برای کسب و کارهای دوران سالمندی گفت: سایت بنیاد فرزانگان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

رئیس دبیرخانه شورای سالمندان با اشاره به توانمندسازی بازنشستگان برای کسب و کارهای دوران سالمندی گفت: سایت بنیاد فرزانگان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

محسن سلمان‌نژاد عصر امروز در سومین جلسه دبیرخانه شورای ساماندهی سالمندان اظهار داشت: استان زنجان جزو استان‌های نمونه کشور است.

وی با ابراز تاسف از رشد جمعیت سالمند کشور افزود: جمعیت سالمندان تا ۱۳ سال آینده به ۱۵ میلیون هم‌ می‌رسد.

رئیس دبیرخانه شورای سالمندان  با بیان اینکه متاسفانه سالمندانی که در دستگاه‌های اجرایی بازنشته می‌شوند در مسیر فقر قدم برمی‌دارند، گفت: کمتر از ۱۰ درصد سالمندان کشور عضو بهزیستی هستند.

وی با ابراز خرسندی از بالا بودن مسائل فرهنگی در ایران گفت: از ۷٫۵ سالمندی که در کشور وجود دارد فقط ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر از آنان در خانه سالمندان هستند و این نشان می‌دهد مردم ایران خانواده دوست هستند.

سلمان‌نژاد به یکی از طرح‌های خوب بهزیستی اشاره کرد و گفت: در صدد آن هستیم که افراد کارمند دو سال قبل از موعد بازنشستگی توانمندی‌هایی را آموزش ببینند تا بعد از بازنشستگی بیکار نمانند و امروزه نزدیک به ۳۰۰ کسب و کار در حوزه سالمندی تعریف شده است.

وی با بیان اینکه ۲۵ درصد از سالمندان کشور نیازمند مطلق هستند، گفت: باید به وضعیت معیشتی سالمندان توجه ویژه شود.

رئیس دبیرخانه شورای سالمندان از افتتاح بانک جامع سالمندی خبر داد و افزود:  سایت بنیاد فرزانگان در آینده نزدیک افتتاح می‌شود ک همه اعضای این بنیاد می‌توانند اقدامات خود را در این سایت وارد کنند.

منبع: دبیرخانه شوراي ملی سالمندان کشور