در 6 ماهه نخست امسال انجام شد

زنجان/ خدمت‌رسانی ۵٫۷ میلیارد تومانی کمیته امداد به سالمندان زنجانی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه 71 درصد از خانوارهای بهره‌مند از خدمات مستمر کمیته امداد استان را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: امسال به میزان 5 میلیارد و 700 میلیون تومان به سالمندان خدمت‌رسانی شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه ۷۱ درصد از خانوارهای بهره‌مند از خدمات مستمر کمیته امداد استان را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: امسال به میزان ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به سالمندان خدمت‌رسانی شده است.

هدایت صفری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه زنجیره بزرگی از خدمات به‌منظور رفع نیاز جامعه هدف در بخش‌های مختلف به آن‌ها ارائه می‌شود، اظهار کرد: پرداخت کمک‌هزینه معیشت، ازدواج و تحصیلی، ارائه خدمات درمانی، تأمین مسکن و ارائه خدمات عمرانی، آموزش‌های فکری و فرهنگی و مهارت‌آموزی و مشاوره‌ای از خدمات مؤثر کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی است.
وی افزود: رسالت اصلی کمیته امداد کمک به رفع فقر از خانوارهای نیازمند با ارائه خدمات متنوع بر اساس نیاز گروه‌های مختلف مددجویی زیرپوشش این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ادامه داد: در کنار ارائه خدمات متنوع به گروه‌های مختلف مددجویی زیرپوشش کمیته امداد، حفظ و ارتقای عزت‌نفس و کرامت انسانی جامعه هدف از اهداف اصلی این نهاد در حوزه محرومیت‌زدایی است.
صفری در ادامه به بهره‌مندی ۱۹ هزار و ۵۰۰ خانوار نیازمند زنجانی از خدمات مستمر این نهاد اشاره کرد و گفت: بر اساس آمارهای موجود ۷۱ درصد از خانوارهای بهره‌مند از خدمات مستمر کمیته امداد استان زنجان را سالمندان تشکیل می‌دهند.
وی ادامه داد: ۱۳ هزار و ۹۰۶ خانوار دارای سرپرست سالمند از خدمات مستمر کمیته امداد استان زنجان در بخش‌های مختلف بهره‌مند هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان بابیان اینکه فقر و سالمندی دو شاخص مهم در سالمندان زیرپوشش کمیته امداد است، افزود: خدمات متنوع کمیته امداد در بخش‌های معیشتی، درمانی، مسکن، کمک‌هزینه ازدواج فرزندان، هزینه نگهداری در منزل، اردوهای زیارتی و خدمات فرهنگی در کنار رفع نیازهای این گروه از جامعه هدف کمیته امداد استان زنجان باهدف ایجاد نشاط در سالمندان تحت حمایت این نهاد به آن‌ها ارائه می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان زنجان ادامه داد: درمجموع در ۶ ماهه نخست امسال ۵ میلیارد و ۷۴۹ میلیون تومان در بخش‌های مختلف به سالمندان زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان از محل منابع داخلی این نهاد و کمک‌های مردمی خدمت‌رسانی شده است.
صفری با اشاره به اینکه از مجموع خدمات ارائه‌شده به سالمندان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در ۶ ماهه نخست امسال پرداخت ۴ میلیارد و ۸۱۵ میلیون تومان در قالب کمک‌معیشت بوده است، افزود: ۵۲۷ میلیون تومان نیز برای خرید یا ساخت مسکن ۴۲ سالمند زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان در ۶ ماهه نخست امسال پرداخت‌شده است.
وی همچنین از پرداخت ۱۳۸ مورد کمک‌هزینه تهیه جهیزیه و ازدواج به فرزندان خانوارهای دارای سرپرست سالمند در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: به‌منظور کمک به تأمین جهیزیه و هزینه ازدواج فرزندان خانوارهای سالمند تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در ۶ ماهه نخست امسال ۳۵۱ میلیون تومان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان پرداخت کمک‌هزینه نگهداری سالمندان در منزل را یکی دیگر از خدمات ارائه‌شده به سالمندان عنوان کرد و ادامه داد: ۵۷ میلیون تومان برای نگهداری ۲۱۶ سالمند زیرپوشش کمیته امداد استان زنجان در شش‌ماهه نخست امسال پرداخت‌شده است.
منبع: پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»