حمیدرضا الوند

همدان / راه‌اندازی باشگاه خبرنگاران سالمند در استان همدان

مدیرکل بهزیستی استان همدان از راه اندازی باشگاه خبرنگاران سالمند در استان همدان در راستای هویت بخشی به سالمندان و تقویت مشارکت اجتماعی آن ها خبرداد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان از راه اندازی باشگاه خبرنگاران سالمند در استان همدان در راستای هویت بخشی به سالمندان و تقویت مشارکت اجتماعی آن ها خبرداد.

حمیدرضا الوند ظهر یکشنبه شورای اداری بهزیستی استان همدان که با حضور معاونین، مدیران ستادی و روسای بهزیستی شهرستانها برگزار شد، بر رعایت حداقل استانداردهای محیطی، ایمنی و بهداشتی در مراکز  غیردولتی تاکید کرد.

وی گفت: تدوین شاخص های بهداشتی و ایمنی توسط ستاد بهزیستی استان همدان انجام شده و باید مسئولان، معاونان و روسای بهزیستی شهرستانها با اهتمام جدی بر اجرای این شاخص ها اقدام کنند.

الوند افزود: با توجه به اینکه دبیری شورای ملی سالمندان به سازمان بهزیستی واگذار شده در اولین شورای ملی سالمندان آئین نامه پیشنهادی مطرح، تصویب و برای اجرا به شهرستان ها ابلاغ خواهد شد و با همکاری دستگاه های عضو دبیرخانه این برنامه ها اجرا و گزارش اقدامات توسط بهزیستی جمع بندی خواهد شد.

وی از راه اندازی باشگاه خبرنگاران سالمند در راستای هویت بخشی به سالمندان و تقویت مشارکت اجتماعی آن ها خبرداد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان در ادامه بر اهتمام جدی در انجام امور اداری، تکالیف قانونی و تکریم ارباب رجوع، دقت در تنظیم اسناد مالی وتوجه به بهبود شاخص های عملکرد تاکید کرد.

مدیرکل بهزیستی استان همدان همچنین از شناسایی بیش از ۸۰ هزار کودک مشمول طرح غربالگری بینایی در استان همدان خبر داد و در خصوص آغاز غربالگری بینایی در همدان اظهار داشت: طرح غربالگری بینایی کودکان امسال از ابتدای آبان‌ماه آغاز شده و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

وی در خصوص مشمولان این طرح افزود: کودکان سه تا ۶ ساله امسال زیر نظر بهزیستی استان همدان مورد سنجش بینایی قرار می‌گیرند.

الوند ادامه داد: در تمام شهرستان‌های استان همدان پایگاه‌های دائمی مجهز به دستگاه غربالگری و در مهدهای کودک منتخب هر شهرستان نیز پایگاه‌های سیار کار غربالگری بینایی را انجام می‌دهند.

منبع: بهزیستی استان همدان
نظر بدهید

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.