مدیرکل امورخانواده استانداری یزد

یزد/ تجارب سالمندان از پشتوانه‌های مهم اجتماعی است

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تاکید بر گسترش برنامه‌هایی که شرایط انتقال تجربه‌های سالمندان به نسل‌های بعد را فراهم می‌كند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تاکید بر گسترش برنامه‌هایی که شرایط انتقال تجربه‌های سالمندان به نسل‌های بعد را فراهم می‌کند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد با تاکید بر گسترش برنامه‌هایی که شرایط انتقال تجربه‌های سالمندان به نسل‌های بعد را فراهم می‌کند گفت: تجارب چندین ساله سالمندان پشتوانه مهم اجتماعی است.
رقیه کرمانیان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد ۳ آبان ماه در همایش سرای بزرگان که با حضور بانوان بالای ۵۰ سال برگزار شد بر استفاده از تجارب ارزشمند سالمندان تاکید و اظهار کرد: باید شرایط انتقال تجربه های سالمندان به نسل های بعد را فراهم کنیم.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، در این مراسم که به همت موسسه همیاران خدیجه کبری با برگزار شد گفت: توجه به جایگاه اوقات فراغت، آموزش و سلامت سالمندان از موضوعاتی است که با اثرات اجتماعی موثری همراه است.
کرمانیان افزود: نشاط به وجود آمده در جمع بانوان سالمند حاضر در این همایش، ارمغان مشارکتی خود جوش از تلاش بانوانی است که در قالب برنامه های گروهی برای ارتقاء ارزش های جامعه تلاش می کنند.
وی ادامه داد: حضور مادران و مادربزرگ ها در نظام خانواده بسیار ارزشمند است و بهره مندی از تجربه ها و دستاوردهای فرهنگی و اجتماعی این عزیزان مسیر های خوبی را در زندگی به نسل جوان نشان می دهد.
کرمانیان بیان کرد: توجه به برگزاری برنامه هایی از این قبیل که نشاط، تحرک و مشارکت بانوان سالمند را در کنار سایر اقشار به همراه دارد باید برنامه ریزی و گسترش یابد تا بتوان در شاخه های مختلف از تجربیات و توانمندی بانوان سالمند استفاده واز سوی دیگر رونق و تکاپو را نیز در این گروه سنی حفظ کرد
منبع: استانداری یزد