شهردار منطقه15:

سهم یک ونیم میلیونی سالمندان از جمعیت پایتخت/تهران شهر دوستدار سالمند می شود

منطقه15 با بیان اینکه بیش از 30مجموعه ورزشی منطقه 15 با اختصاص سانس های ویژه در خدمت سالمندان است، افزود: انشالله در آینده ای نزدیک تهران را به شهر دوستدار سالمند تبدیل خواهیم کرد.

منطقه۱۵ با بیان اینکه بیش از ۳۰مجموعه ورزشی منطقه ۱۵ با اختصاص سانس های ویژه در خدمت سالمندان است، افزود: انشالله در آینده ای نزدیک تهران را به شهر دوستدار سالمند تبدیل خواهیم کرد

شهردار منطقه ۱۵ در مراسم گردهمایی سالمندان شهرتهران که با حضور قائم مقام وزیر بهداشت، فرماندارتهران، اعضای شورای شهر پایتخت، معاونان شهردار، شهرداران مناطق ۲۲ و جمعی از مدیران ارشد شهری برگزار شد، گفت: در هفته سالمند در تلاش هستیم تا بیش از پیش در تکریم این عزیزان قدم برداریم.

وحید محمدی با بیان اینکه سالمندی بخش مهمی از زندگی هر انسان است، افزود: در این دوران است که انسان به رشد و تکامل می رسد.

وی با تاکید بر اینکه دوران سالمندی تولدی دیگر برای سالمندان است، تصریح کرد: در فرهنگ اسلامی واژه پیری مترادف با بلوغ، کمال  و فرهیختگی است.

شهردار منطقه ۱۵ با اشاره به اینکه هم اکنون سالمندان سریع ترین نرخ رشد را در سراسر دنیا دارند، تاکید کرد: دو سوم سالمندان  دنیا درکشورهای در حال توسعه زندگی می کنند .

محمدی با بیان اینکه نزدیک به ۱٫۵میلیون نفر از شهروندان پایتخت را سالمندان تشکیل می دهند، گفت: ۷۰هزار نفر از جمعیت ۷۰۰هزارنفری منطقه  ۱۵ را نیز این عزیزان تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مدیریت شهری متولی سلامت سالمندان نیست اما قطعا نتوانسته و نخواهد توانست که نسبت به این موضوع بی تفاوت باشد.

وحید محمدی درهمین راستا تاکید کرد: در۲۱سرای محله شهرداری منطقه ۱۵ پایتخت ۲۱ کانون سلامت تشکیل شده است تابه سالمندان خدمت رسانی کند.

شهردار منطقه ۱۵ پایتخت با اشاره به اینکه در حال حاضر چندین هزار نفر از سالمندان این منطقه از خدمات پزشکی کامل بهره مند می شوند، گفت: ۴۰ ایستگاه ویژه آقایان و ۲۴ ایستگاه تندرستی ویژه بانوان در منطقه ۱۵ همه روزه به سالمندان خدمت رسانی می کنند .

محمدی در پایان با تاکید بر اینکه بیش از ۳۰ مجموعه ورزشی منطقه ۱۵ با اختصاص سانس های ویژه درخدمت سالمندان است، افزود: انشالله در آینده ای نزدیک تهران را به شهر دوستدار سالمند تبدیل خواهیم کرد.

منبع: شهرخبر