مدیرکل بهزیستی گلستان

گلستان / ۱۳ مرکز نگهداری سالمندان در گلستان فعال است

مدیرکل بهزیستی گلستان می گوید که درحال حاضر 11 مرکز روزانه و 2 مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان در این استان فعال است و به این قشر عزیز که از سرمایه های جامعه هستند، خدمات می دهد.

مدیرکل بهزیستی گلستان می گوید که درحال حاضر ۱۱ مرکز روزانه و ۲ مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان در این استان فعال است و به این قشر عزیز که از سرمایه های جامعه هستند، خدمات می دهد.

ابراهیم غفاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز شبانه روزی نگهداری از سالمندان مهر گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: در مراکز روزانه که هر مرکز بطور میانگین ۵۰ نفر ظرفیت دارد، به سالمندان در طول روز خدمات مراقبتی ارائه می شود.

وی افزود: در دو مرکز نگهداری شبانه روزی سالمندان استان که یکی در گنبدکاووس با ۹۵ نفر ظرفیت و دیگری در گرگان با ۸۰ نفر ظرفیت فعالیت دارند، به سالمندان به صورت شبانه روزی خدمات مراقبتی ارائه می شود.

غفاری اضافه کرد: تمامی مراکز روزانه و شبانه روزی نگهداری از سالمندان گلستان توسط بخش خصوصی و زیر نظر بهزیستی اداره می شوند.

وی همچنین از فعالیت یک مرکز با عنوان بنیاد فرزانگان ویژه سالمندان در گرگان خبر داد و گفت: در این بنیاد که قرار است، سه مرکز دیگر نیز تا پایان سال جاری در شهرهای بندرگز، مینودشت و علی آباد کتول راه اندازی شود، به سالمندان خدمات توانمندی، اردویی و فرهنگی ارائه می شود.

مدیرکل بهزیستی استان گلستان تصریح کرد: سازمان بهزیستی به هر یک از این بنیادها در سال مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال کمک بالاعوض پرداخت می کند.

دراین بازدید که فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز حضور داشت، به سالمندان این مرکز شاخه گل اهدا شد.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است و اداره بهزیستی آن نیز ۸۷۰۰ مددجو تحت پوشش دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا