معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران خبر داد:

تهران/ استقرار پایگاه های ارائه خدمات پزشکی و سلامت ویژه سالمندان در سطح پایتخت

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ارائه خدمات مشاوره پزشکی و سلامت ویژه سالمندان، برگزاری تقدیر از سالمندان فعال و نخبه، بازدید از سراهای سالمندان و برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی در سطح شهر تهران به مناسبت «هفته تکریم سالمندان» خبر داد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از ارائه خدمات مشاوره پزشکی و سلامت ویژه سالمندان، برگزاری تقدیر از سالمندان فعال و نخبه، بازدید از سراهای سالمندان و برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی در سطح شهر تهران به مناسبت «هفته تکریم سالمندان» خبر داد. 

 مجتبی عبدالهی ضمن تشریح اقدامات و برنامه های اداره کل سلامت شهرداری تهران در هفته سالمندان اظهار داشت: امسال نیز در راستای تکریم سالمندان و توجه ویژه به نقش اجتماعی این قشر از جامعه برنامه های مختلف و متنوعی را پیش بینی کرده ایم که در محلات، بوستان ها، مراکز فرهنگی و مذهبی مناطق ۲۲گانه شهر تهران اجرا می شود.

وی از برگزاری همایش بزرگ پیاده روی و گردهمایی دبیران و اعضای کانونهای سالمندی شهر تهران به مناسبت “روز جهانی سالمند” خبر داد و گفت: این برنامه با هدف تکریم سالمندان به عنوان شهروندان ارشد شهر، معرفی و استفاده از توانمندی و ظرفیت های کانون های سالمندان شهر تهران، جلب مشارکت سالمندان در برنامه های اجتماعی و سلامت محور و حساس سازی جامعه نسبت به حقوق سالمندان در پردیس تئاتر تهران واقع در منطقه ۱۵ اجرا می شود.

ارائه خدمات مشاوره پزشکی و سلامت ویژه سالمندان

عبدالهی، برگزاری ویژه برنامه های مناسبت های مختلف سالمندی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران، برپایی جشن های ویژه و تقدیر از دبیران محلی و منطقه ای و تقدیر از سالمندان فعال و نخبه و تجلیل از شهروندان ارشد را از اهم برنامه های هفته تکریم سالمندان برشمرد.

وی، از برگزاری همایش و کارگاه های آموزشی برای سالمندان وخانواده ها و عموم شهروندان خبر داد و افزود: همچنین مشاوره های پزشکی روان شناسی، تغذیه، مددکاری اجتماعی به سالمندان ارائه می شود.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به خدمات رسانی به شهروندان سالمند، گفت: پایگاه های ویژه ارائه خدمات سلامت ویژه سالمندان در اماکن عمومی نظیر بوستانها، ایستگاه های مترو، میادین میوه و تره بار و … راه اندازی  می شود.

برپایی تورهای آموزشی- زیارتی و بازدید از مراکز مذهبی

وی از برگزاری تورهای آموزشی- زیارتی و بازدید از مراکز مذهبی ویژه سالمندان خبر داد و افزود: همچنین تورهای آموزشی گردشگری ویژه اعضای کانون‌های سالمندی برپا می شود.

عبدالهی، بازدید از سراهای سالمندان را از دیگر برنامه های تکریم سالمندان عنوان کرد و اظهار داشت: در این هفته مدیران شهری و سالمندان هر یک از مناطق ۲۲گانه از سراهای سالمندان و یا سالمندان سطح منطقه (مراکز نگهداری و منازل) به ویژه خانواده محترم شهدا بازدید به عمل می آورند.

وی از اجرای طرح نشاط سالمندی در قالب لیگ مناطق ۲۲گانه خبرداد و افزود: همچنین مسابقات مختلف فرهنگی، آموزشی و ورزشی و پایگاه‌های ارائه خدمات سلامت ویژه سالمندان تدارک دیده شده است.

به گفته عبدالهی، برگزاری و اجرای سامانه ها و برنامه های فرهنگی شامل مراسم ملی و مناسبتی و … به منظور ارتقای جایگاه سالمندان در جامعه، ارسال پیامک های مرتبط به مجموعه پرسنل شهرداری مناطق و مدیران ارشد، هماهنگی و همکاری در اجرای برپایی ایستگاههای سلامت سالمندان در معابر پرتردد از جمله پارکها، مترو و تهیه  و توزیع اقلام آموزشی از قبیل عکس، پوستر، تراکت، تقویم، پمفلت، بروشور، فیلم، لوح فشرده، کتاب و کتابچه از دیگر برنامه های این هفته به شمار می رود.

منبع: روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران،