فرماندار یزد:

یزد / مناسب‌سازی یزد برای سالمندان در اولویت قرار گیرد

فرماندار یزد با اشاره به اینکه مناسب‌سازی شهرستان یزد برای سالمندان در اولویت قرار گیرد، بر لزوم حساس سازی جامعه در ارتباط با سالمندان تاکید کرد.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه مناسب‌سازی شهرستان یزد برای سالمندان در اولویت قرار گیرد، بر لزوم حساس سازی جامعه در ارتباط با سالمندان تاکید کرد.

مصطفی سالاری بعد از ظهر امروز در نشست شورای سلامت شهرستان یزد با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)، در ارتباط با موضوع نشست اظهار داشت: لازم است نسبت به سالمندان و شرایط ویژه زندگی آنها در جامعه توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام هم در ارتباط با سالمندان توجه بسیار ویژه‌ای داشته و تاکید فراوانی در آیات و روایات در ارتباط با احترام به سالمندان، تامین نیازها و ملزومات زندگی آنها در جامعه وجود دارد.

فرماندار یزد بر اهمیت حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان توسط تمام افراد جامعه تاکید کرد و ادامه داد: احترام به سالمندان و توجه به شان و جایگاه آنها در جامعه باید به عنوان یک اصل توسط همه ما رعایت شود.

سالاری بر اهمیت بهبود شرایط زندگی سالمندان در یزد تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه سالمندان یکی از اقشاری از جامعه هستند که باید شهر برای استفاده آنها مناسب‌سازی شود، لازم است که تمام ادارات ذیربط در راستای تسهیل عبور و مرور سالمندان و استفاده از اماکن عمومی در سطح شهر تمام تلاش خود را به کار بندند.

وی خاطرنشان کرد: بخش‌هایی از شهرهای یزد هنوز برای استفاده اقشار نیازمند مناسب‌سازی از جمله سالمندان اصلاح نشده و لازم است که هرچه سریع‌تر نسبت به شناسایی این محل‌ها و رفع عیب‌ها و ایرادات آنها اقدام شود.

فرماندار یزد افزود: بحث مناسب‌سازی باید در اولویت دستگاه‌های مختلف قرار گیرد و در این زمینه با ارائه برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت در راستای تسهیل شرایط حرکت کنند.

سالاری افزود: یکی دیگر از اقداماتی که باید در ارتباط با سالمندان در جامعه انجام شود، بحث فرهنگ‌سازی است، باید که ما تمام افراد را نسبت به شرایط خاص سالمندان و اهمیت احترام گذاشتن به آنها حساس کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم