روشنک زمان پور

مازندران/ مدیریت بنیاد فرزانگان مازندران از شناسایی ۲۰۰۰ بازنشسته در استان خبرداد

روشنک زمان پور مدیریت بنیاد فرزانگان مازندران در مراسم جشن روز جهانی سالمند در سالن هلال احمر ساری، اظهار کرد: راه اندازی بنیاد هایی همانند فرزانگان موجب شناسایی توان و ظرفیت سالمندان است.

 روشنک زمان پور مدیریت بنیاد فرزانگان مازندران در مراسم جشن روز جهانی سالمند در سالن هلال احمر ساری، اظهار کرد: راه اندازی بنیاد هایی همانند فرزانگان موجب شناسایی توان و ظرفیت سالمندان است. 

بنیاد فرزانگان استان مازندران با هدف ارتقای سطح جسمی، روانی سالمندان و با مشارکت آنها فعالیت خود را در مردادماه سال ۹۳ آغاز کرد. تکریم و توانمند سازی سالمندان جز مهم‌ترین اهداف این بنیاد محسوب می شود و بنیاد فرزانگان مازندران به عنوان نخستین و تنها نهاد خصوصی پس از سازمان بازنشستگان دارای کامل‌ترین بانک اطلاعاتی درباره بازنشستگان است.

وی یادآور شد: شناسایی ۲ هزار بازنشسته از مهم‌ترین فعالیت‌های این بنیاد بوده که با همکاری بهزیستی مازندران این تعداد در حمایت بنیاد فرزانگان قرار می گیرند.

مدیریت بنیاد فرزانگان مازندران افزود: این موسسه به عنوان مجری طرح توانمندسازی سالمندان و منزلت برای نخستین بار در کشور با همکاری بهزیستی معرفی شده است. برنامه های بنیاد در ابعاد فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، سلامتی و تفریحی با مشارکت سالمندان صورت می‌گیرد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۵۰درصد جمعیت کل کشورتحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است گفت: بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی از دغدغه های مهم بازنشستگان است.

به گزارش ایسنا، ربیع فلاح در مراسم گرامیداشت روز بازنشستگان تامین اجتماعی خاطرنشان کرد: در دولت تدبیر و امید تامین اجتماعی با احداث بیمارستان ها و مراکز درمانی مختلف زمینه ارائه خدمات مناسب بهداشتی و درمانی را فراهم کرده است.

وی افزود: آرامش و امنیت روحی و روانی و سلامت جسمی همواره باید جز اولویت های تامین اجتماعی باشد زیرا حفظ حرمت و شان بازنشستگان به منزله حفظ سرمایه های اجتماعی و ارزش های انسانی است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مهم بازنشستگان مسئله بیمه و خدمات بهداشتی و درمانی بوده است، خاطرنشان کرد: با اجرای طرح تحول سلامت گام های بلندی برای ارائه خدمات مناسب درمانی و بهداشتی به آحاد جامعه به ویژه بازنشستگان برداشته شد.

ربیع فلاح تصریح کرد: در استان مازندران بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان در حوزه زیرساخت های بهداشت و درمان و ارائه خدمات درمانی هزینه شد.

وی یادآورشد: ۵۰ درصد جمعیت کل کشور و به ازای هر دو نفر، یک نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است.

استاندارمازندران با تاکید براینکه باید تلاش شود تا دغدغه معیشتی بازنشستگان به حداقل برسد، گفت: توسعه و پیشرفت امروز جامعه و کشور مدیون تلاش های خالصانه بازنشستگان در عرصه های مختلف بوده و تکریم و تجلیل از بازنشستگان و پیشکسوتان انگیزه سایر نیروها را برای خدمت بهتر فراهم می کند.

منبع: ایسنا