مدیر كل بهزیستی آذربایجان‌شرقی

آذر شرقی/ تبریز میزبان همایش بین المللی سالمندی جمعیت

محسن ارشد زاده با اعلام این مطلب گفت: همایش بین المللی سالمندی جمعیت، 12 و 13 تیر ماه سال جاری با حضور جمعی از اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی در هتل کایا تبریز برگزار می‌شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش بین المللی سالمندی جمعیت و پیامدهای مرتبط با سیاست‌گذاری در تبریز خبر داد.

محسن ارشد زاده با اعلام این مطلب گفت: همایش بین المللی سالمندی جمعیت، ۱۲ و ۱۳ تیر ماه سال جاری با حضور جمعی از اساتید و کارشناسان داخلی و خارجی در هتل کایا تبریز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸ گفت: طبق هماهنگی‌های انجام شده، برخی از همایشات بین المللی کشور به میزبانی تبریز برگزار می‌شود تا اساتید و کارشناسان کشورهای خارجی از نزدیک با پتانسیل‌ها و قابلیت‌های تبریز و آذربایجان‌شرقی آشنا شوند.

وی تاکید کرد: از کشورهای میانمار، تایلند، مالزی، ویتنام، چین، پاکستان، آلمان، انگلیس، ژاپن، استرالیا، کره و نمایندگان صندوق جمعیت سازمان ملل در ایران و جمعی از مقامات کشوری و استانی در این همایش حضور دارند.

ارشدزاده هدف برگزاری این همایش را تسریع در سیاست‌گذاری کشورها برای سالمندان و انتقال تجربیات کشورها و نیز استفاده از تجربیات ایران در حوزه سالمندی جمعیت دانست.

وی موضوعات این همایش را بررسی پیامدهای سالخوردگی، تغییرات جمعیتی در آسیا و ایران، چالش تامین درآمد در سنین سالمندی، انزوای اجتماعی و آسیب پذیری در سنین سالمندی، تغییرات جمعیتی و سیاست‌های مرتبط با سالمندان، تغییرات جمعیتی و برنامه‌های ملی توسعه در کشورها، مسئولیت سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با حوزه سالمندی، سالمندی و پذیرش خدمات اجتماعی و نفش سازمان‌ها، مستمری و حمایت‌های اجتماعی از سالمندان عنوان کرد.

منبع: روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی