مرکز روزانه توانبخشی و اموزشی سالمندان

افتتاح مرکز روزانه سالمندان رفسنجان

مرکز روزانه توانبخشی و اموزشی سالمندان شهیداکبری نژاد رفسنجان مصادف با ولادت باسعادت حضرت زین العابدین (ص)و در ایام اعیاد مبارک شعبانیه افتتاح گردید.

مرکز روزانه توانبخشی و اموزشی سالمندان شهیداکبری نژاد رفسنجان مصادف با ولادت باسعادت حضرت زین العابدین (ص)و در ایام اعیاد مبارک شعبانیه افتتاح گردید.

در ابتدا قاری محترم قران با تلاوت ایاتی زینت بخش مراسم گردیدند و سپس ریاست اداره بهزیستی شهرستان با حضور در جایگاه؛ اهداف راه اندازی مرکز و خدماتی که در مرکز صورت میگیرد را عنوان نمودند و بیان کردند هدف از خدمات مرکز توانمند نمودن سالمندان و رساندن انها در سطحی از توانمندی است که بتوانند بطور مستقل امور زندگی خود را انجام دهند.

 سپس امام جمعه محترم شهرستان از مسئولین مربوطه و مدیر مرکز؛  که در این راه همت گماردند تقدیر نمودند و سپس با ارائه توضیحاتی در خصوص سالمندان و جایگاه والایی که این عزیزان دارند وجود چنین مراکزی را یک فرصت بسیار خوب برای سالمندان عنوان نمودند و تاکید کردند.

۱۲۵۲۵۲۵

اینگونه مراکز جایگزین خوبی برای سرای سالمندان بوده و تکریم سالمندان را درپی دارد و سپس ایین افتتاح انجام شد و کلیه مدعوین از بخشهای مختلف مرکز نظیر فیزیوتراپی و کاردرمانی و کلاسهای اموزشی و هنری بازدید نمودند.

همچنین سرکار خانم دکتر میرزایی رئیس مرکز تحقیقات و سلامت سالمندان؛ خدماتی که دانشگاه علوم پزشکی و مرکز تحقیقات سلامت سالمندان ارائه مینماید را تشریح نمودند و بیان کردند در مرکز تحقیقات و سلامت ؛ هر ساله افرادی را در رشته پرستاری سالمندی در مقطع کارشناسی ارشد اموزش میدهد که بتوانند خدمات پرستاری را بصورت تخصصی به سالمندان ارائه نمایند  و در نهایت مدیر مرکز ؛جزئیات خدماتی که مرکز ارائه مینماید را بشرح ذیل تشریح نمودند.

  • خدمات اموزشی عمومی و تخصصی
  • خدمات پزشکی و پرستاری
  • خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی
  • خدمات روانشناسی و مددکاری
  • برگزاری کلاسهای ورزشی
  • برگزاری کلاسهای هنری
  • برگزاری اردوهای یکروزه و چندروزه زیارتی و تفریحی و علمی
منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان