شورای سالمندان شهرستان رفسنجان

کرمان/ گزارش کمیته تخصصی فرهنگی آموزشی پژوهشی شورای سالمندان شهرستان رفسنجان

علیرغم تغییراتی که در پیشرفت الگوی زندگی و پیشرفت تکنولوژی صورت گرفته ولی ارتباط خوب و دوستانه بین پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها و نوها وجود دارد

علیرغم تغییراتی  که در پیشرفت الگوی زندگی و پیشرفت تکنولوژی صورت گرفته ولی ارتباط  خوب و دوستانه بین پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها  و نوها  وجود دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان به نقل از رفسنجان:کار گروه فرهنگی – پژوهشی سالمندان مورخ ۱۳/۳/۹۶با حضور  رئیس بهزیستی  ،رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیر گروه بهداشت خانواده دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از کارشناسان در محل اداره بهزیستی رفسنجان برگزار شد .

محمود حیدری رئیس اداره بهزیستی رفسنجان  با تشریح تفاوت های ایده و طرز تفکر یک جوان با سالمند گفت: باید سالمندان را به عنوان سرمایه های جامعه تکریم و با شناسایی موقعیت و نیازهای  آنان نسبت به رفع این نیازها برنامه داشته باشیم.

۰۱۰۱۰۰۰۰

زهره رجبی کارشناس امور سالمندان بهزیستی با پرداختن به  اقداماتی که تا کنون با هماهنگی بهزیستی در زمینه سالمندان انجام گرفته، گفت : مرکز روزانه توانبخشی بزگسالان بالای ۶۰ سال با هدف  مراقبت ،ارائه آموزش های مختلف و برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی – ورزشی – هنری راه اندازی شده که وسیله ایاب و ذهاب نیز برای سالمندان متقاضی فراهم است.

پروین نخعی فرد مدیر گروه بهداشت خانواده دانشگاه علوم پزشکی گفت :سالمندانی  نیاز مند مراقبت در منزل شناسایی و تیم سیار جهت مراقبت های خانگی ازسالمندان  آماده خدمت است که  در صورت صدور مجوز طرح مراقبت در خانه Home care امکان خدمت رسانی به سالمندان دهستان راویز به عنوان پایلوت، وجود دارد.

طیبه میرزایی رئیس مرکز تحقیقات و مراقبت سالمندی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان نیز با با اعلام اینکه مرکز تحقیقات سالمندی فعالیت های پژوهشی در این زمینه دارد گفت: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رفسنجان آماده آموزش پرستاری و مراقبت از سالمندان هستند.

 ایمان محمدآبادی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد :علیرغم تغییراتی که در پیشرفت الگوی زندگی و تکنولوژی به وجود آمده ولی ارتباط  خوب و دوستانه بین پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها  با  نوه ها  که خودش نقطه قوت جهت مراقبت از سالمندان در منازل می باشد.  

رضا امیرحسینی رئیس کمیته امداد امام (ره)  با اشاره به تحت حمایت بودن حدود ۸۰% از اهالی دهستان راویز گفت : کمیته امداددر اجرای طرح پایلوت مراقبت درمنزل آماده هرگونه همکاری با بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی است.

ازجمله مصوبات این نشست: نگارش وچاپ مطالب موثر درحوزه سلامت سالمندان درنشریات سالمندان،برگزاری مراسم تکریم سالمندان درمدارس،برگزاری دوره های آموزشی سالمندی سالم درادارات،وبرگزاری جشنواره پدربرزگ،مادربزرگ ونوه ها می باشد.

منبع: روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان