شاخص دیده بانی سالمندی

بندپی: شاخص های دیده بانی سلامت در کشور مطلوب نیست

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همایش «شاخص دیده بانی سالمندی» در کشورهای منطقه، تیر ماه سال ۹۶ به میزبانی سازمان بهزیستی کشور برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همایش «شاخص دیده بانی سالمندی» در کشورهای منطقه، تیر ماه سال ۹۶ به میزبانی سازمان بهزیستی کشور برگزار خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با اعتدال آنلاین با بیان اعلام برگزاری این همایش، اظهار کرد:اعلام کرده‌ایم که در سال ۲۰۱۸ آمادگی برگزاری همایش بین المللی «شاخص دیدبانی سلامت سالمندی» را با میزبانی سازمان بهزیستی کشور به صورت بین المللی و جهانی داریم.

وی ادامه داد: به ما اعلام شده است که چندین کشور دیگر کاندیدای برگزاری این همایش در سال ۲۰۱۸ شده‌اند که در صورت امکان و رأی آوردن سازمان بهزیستی این همایش را نیز اجرایی خواهیم کرد.

بندپی شاخص های دیده بانی سلامت را در کشور مطلوب ندانست و  گفت: متاسفانه حقیقت تلخی در جامعه وجود دارد و آن اینست که طبق رصد شاخص های دیده بانی سلامت در کشور ، شاخص های سلامت برای سالمندان مانند امنیت درآمد شغلی، توانمندی، سلامتی و محیط توانساز مطلوب نیست؛ برای مثال در زمینه حمل و نقل عمومی باید برای افراد دارای معلولیت، جانبازان، زنان باردار، سالمندان و افراد دچار آسیب های موقتی، محیط های مناسب سازی شده با نگاه همه جانبه ایجاد شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور همچنین تاکید کرد: در شاخص های دیده بانی سلامت خیلی عقب هستیم اما جهش در اقدامات و برنامه ریزی ها به گونه ای است که امید داریم در رتبه بندی بعدی تا ۱۵ پله صعود کنیم.

منبع: اعتدال آنلاین